• انتشار: 28 سپتامبر 2017
  • ساعت: 12:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24584
پرینت
شهرداری کابل:

فساد اداری در شهرداری کابل از ۹۰ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است/۲۰۰ کارمند به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شدند

شهرداری کابل اذعان می کند که میزان موجودیت فساد اداری در شهرداری کابل در گذشته تا ۹۰ درصد تخمین می شد؛ اما در نتیجه تلاش های مسوولان در ۱۴ ماه اخیر به ۸ درصد کاهش یافته است.

 

عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل که امروز پنجشنبه ۶ میزان در یک نشست خبری در کابل، از کارکردهای اداره اش در جریان ۱۴ ماه گذشته گزارش می داد، افزود: شهرداری کابل در راستای ایجاد اصلاحات دراین اداره، نزدیک به دوصد تن از کارکنان شهرداری را به اتهام فساد مورد پیگرد عدلی وقضایی قرار داده است.

او سپردن کار به اهل آن، استفاده از تکنولوژی در امور کاری شاروالی، سپردن صلاحیت های بیشتر به ریاست ها وانجام تدارکات توسط کمیته هارا، در زمینه ایجاد اصلاحات در شاروالی کابل موثر دانست.

سرپرست شهرداری کابل با تأکید برایجاد زیربناهای شهری گفت که در سال گذشته ۱۸۴ کیلومتر جاده های شهری کابل بازسازی شده وامسال نیز قرار داد های ۳۷۵ کیلومتر جاده دیگر امضاء شده که امور کاری ۵۰ درصد پروژه های آن پیشرفت داشته است.

آقای حبیب زی از دست‌آوردهای اداره اش در ۱۴ ماه گذشته در زمینه تنظیف شهر کابل نیز یاد آوری کرد وگفت: ظرفیت تنظیف وجمع آوری زباله ها توسط کارگران ووسایط شاروالی از سطح شهر در گذشته ۲۷ درصد بود و اکنون تا ۴۷ درصد افزایش یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *