• انتشار: 13 آگوست 2015
  • ساعت: 14:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1706
پرینت

فرید ظریف، دیپلمات افغان به عنوان نماینده ویژه ملل متحد در لیبریا انتخاب شد

فرید ظریف، یک دیپلمات افغانی به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای کشور لیبریا از سوی سر منشی ملل متحد، بانکی مون، انتخاب شد.

آقای ظریف روز گذشته به این سمت انتخاب شد و پیش از این، آقای لمبرتوزنیر، یک دیپلومات ایتالیایی در این پست ایفای وظیفه می کرد.

طبق اعلامیه سازمان ملل متحد، فرید ظریف با توجه به تجربه های کاری خوبی که دارد یک دیپلومات برجسته است و به خوبی می تواند برای تحقق دموکراسی، صلح و سایر بخش ها در این کشور کار کند.

فرید ظریف در حال حاضر نماینده ویژه و رئیس ماموریت اداره موقت ملل متحد در کوزُووُ است.

بر اساس معلومات سازمان ملل متحد، فرید ظریف تجربه وسیعی در امور دپلماتیک، بین المللی و ملل متحد دارد و تاکنون در پست های مختلف داخلی و خارجی افغانستان فعالیت داشته است.

وی در سال های ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۷ به عنوان نماینده دایمی افغانستان در ملل متحد در نیویورک، در سال های ۱۹۸۷ تا ۱۹۸۹ معاون وزیر خارجه و در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ مشاور رییس جمهوری در امور بین الملی ایفای وظیفه می نمود.

آقای ظریف همچنین طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ مدیر بخش اروپا و امریکای لاتین در دفتر عملیات های مربوط به اداره عملیات های صلح بود.

آقای ظریف تحصیلات خود را در سال ۱۹۷۳ از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه کابل به پایان رسانده و همچنین در رشته روابط بین الملل از اکسفورد انگلستان فارغ شده است.

وی در سال ۱۹۵۱ میلای متولد شد، متاهل بوده و اکنون دو فرزند دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *