• انتشار: ۶ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۳۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30736
پرینت
استانکزی رئیس امنیت ملی خطاب به سناتوران

فرمانده علیپور قطعا محاکمه می شود

معصوم استانکزی رئیس عمومی امنیت ملی امروز در مجلس سنا گفت: قوماندان علیپور بر اساس قانون و پس از انجام تحقیقات اولیه تا روز تشکیل محکمه آزاد شده است و او قطعا محاکمه می شود.

به گزارش رها، معصوم استانکزی؛ رئیس عمومی امنیت ملی، در جلسه استجواب مقامات نظامی و امنیتی مجلس سنا، از دستگیری علیپور دفاع کرد و گفت: نیروهای امنیتی بر اساس تحقیقات، معلومات کشفی  و در چارچوب و تطبیق  قانون وی را دستگیر کرده اند.

وی گفت: قوماندان علیپور بر اساس قانون و پس از انجام تحقیقات اولیه تا روز تشکیل محکمه آزاد شده است، گفت: یقین داشته باشید که وی برای اتهامات وارده محاکمه می شود، تصمیم و فیصله نهایی با مراجع عدلی و قضایی می باشد.

استانکزی از صدور اعلامیه‌ها در حمایت از فرمانده علی‌پور انتقاد کرد و گفت: در این اعلامیه از این فرد یک قهرمان و فرزند نستوه ساخته‌اند. در این گونه مسائل، موج‌سواری صورت می‌گیرد و کسانی با سوار شدن بر موج احساسات مردم، به دنبال این هستند که از خود یک قهرمان بسازند.

وی خواستار به محاکمه کشاندن کسانی شد که با سوء استفاده از احساسات مردم ، شرایط اخیر را رقم زدند و گفت: به جای علی‌پور باید این چند نفر که با پول مردم اقدام به حرکت‌های غیرقانونی می‌کنند، محاکمه شوند.

این مقام امنیتی خواستار تشکیل یک هیأت متشکل از نمایندگان شورای ملی، مقامات امنیتی و نهادهای عدلی قضایی برای بررسی زوایای مختلف مسائل اخیر شد و گفت که این موضوع را با رئیس‌جمهور مطرح می‌کند.

استانکزی گفته است که نیروهای امنیتی در برابر معترضان از سلاح کارنگرفته و حتی یک مرمی فیر نکرده است در حالیکه چندین نفر از معترضان کشته و زخمی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *