- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

یک فرمانده طالبان و ۶۷ شورشی دیگر در عملیات نیروهای امنیتی کشته شدند

 

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان و دهشت افگنان در ولایات ننگرهار، خوست، غزنی، زابل، فراه، هرات، جوزجان، تخار و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۶۸ تن از دهشت افکنان به شمول یک فرمانده طالبان و ۱۱ عضو گروه تروریستی داعش کشته شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات جدید نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی سپیرده ولایت خوست صورت گرفت ۲۵ تن از دهشت افگنان کشته شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های نازیان، اچین و کوت ولایت ننگرهار صورت گرفت ۱۷ تن از دهشت افگنان به شمول ۱۱ عضو گروه داعش به هلاکت رسیدند. در این عملیات همچنین یک قرارگاه گروه داعش تخریب شد و مقداری سلاح و جنگ افزار نیز بدست آمد.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی مارجه ولایت هلمند صورت گرفت ۱۰ تن از شورشیان طالبان به شمول یک فرمانده آنان به نام ملا عبدالرحمن به هلاکت رسیدند.

در عملیاتی که در ولسوالی اجرستان ولایت غزنی صورت گرفت ۷ تن از دهشت افگنان کشته و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های شاجوی ولایت زابل، شیندند ولایت هرات و چمتال ولایت بلخ راه اندازی شد، ۶ تن از دهشت افگنان کشته شدند.

در نتیجه انفجار ماین زودتر از وقت نیز، ۳ تن از ماین گذاران در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه اسیر دام ماین های خودشان شده و به هلاکت رسیدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی می افزاید که در جریان این عملیات که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۵ تن از سربازان اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.