• انتشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۰۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10744
پرینت

فرمانده شورشی لشکر اسلام در ننگرهار کشته شد

مقامات امنیتی می گویند که در جریان عملیات نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار، یک تن از فرماندهان شورشی لشکر اسلام به نام محمد ولی کشته شد.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت، که طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امنیتی عملیات متعددی را در ولایات ننگرهار، غزنی، کندهار، تخار و هلمند به هدف سرکوب دشمنان مردم افغانستان راه اندازی کردند.

در جریان این عملیات ۳۹ تن از تروریستان از جمله ۳۱ جنگجوی گروه تروریستی داعش و یک تن از فرماندهان شورشی لشکر اسلام به نام محمد کشته شدند و ۲ تروریست داعشی دیگر زخمی شدند.

در متن خبرنامه وزارت دفاع آمده است، در عملیاتی که در ولسوالی های اچین و کوت ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۳۷ شورشی از جمله ۳۱ جنگجوی گروه تروریستی داعش و یک تن از فرماندهان شورشی لشکر اسلام به نام محمد ولی به همراه ۵ تن از همراهانش به هلاکت رسیدند.

همچنین در جریان این عملیات ها، ۲ تروریست داعشی دیگر زخمی شده و ۲ باب قرارگاه این گروه تروریستی نابود گردید.

۲ شورشی طالبان نیز در عملیات هایی که در ولسوالی های اندر ولایت غزنی و شاه ولیکوت ولایت ننگرهار راه اندازی شد به هلاکت رسیدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان و داعش تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

خبرنامه وزارت دفاع می افزاید در جریان این عملیات ها که به هدف سرکوب دشمنان مردم افغانستان و تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شدند، ۲ تن از منسوبین اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *