• انتشار: 14 دسامبر 2016
  • ساعت: 12:49
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16298
پرینت

فرمانده حزب اسلامی از زندانی در لندن آزاد شده و راهی کابل است

به دنبال امضای توافق نامه صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی حکمتیار، هم اکنون گزارشاتی مطرح شده مبنی بر اینکه یک تن از فرماندهان این حزب که پیش از این در زندانی در لندن بسر می برد، آزاد شده و امروز به کابل می رسد.

گزارشات آزادی «زرداد فریادی» یک تن از فرماندهان مشهور حزب اسلامی حکمتیار پس از آن وارد فضای مجازی و رسانه ها شد که جمعی از طرفداران این حزب در میدان هوایی کابل جمع شده تا از ورود وی به افغانستان استقبال نمایند.

به دنبال این تجمع استقبال گران در میدان هوایی حامد کرزی کابل، عکس های زیادی در فضای مجازی پخش شد که گویای آن است، آقای فریادی امروز به کابل می رسد.

لازم به ذکر است که هم اکنون واکنش های زیاد و متفاوتی نسبت به بازگشت احتمالی آقای زرداد فریادی به کابل وجود دارد. بسیاری ها او را متهم به نقض شدید حقوق بشر در جریان جنگ های کابل کرده اند.

از سویی دیگر گزارش های آزادی زرداد فریادی در حالی منتشر می گردد، که دولت افغانستان نیز به دنبال امضای توافقنامه صلح با این حزب، به تازگی از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است تا نام رهبران این حزب از لیست سیاه سازمان ملل متحد برداشته شود.

تواب غورزنگ سخنگوی شورای امنیت ملی پیش تر گفته بود که نامه ای به طور رسمی از وزارت خارجه کشور به همین منظور به کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل متحد ارسال شده است.

گفتنی است که دولت افغانستان و حزب اسلامی حکمتیار پس از شش ماه مذاکرات پی هم، سرانجام تقریبا دو ماه پیش توافقنامه صلح را با یکدیگر به امضا رساندند.

حزب اسلامی از دولت خواسته بود تا نام رهبران این حزب از لیست سیاه سازمان ملل برداشته شود و آن دسته از اعضای این حزب که مرتکب جرایم جنایی نشده اند، آزاد گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *