• انتشار: ۴ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۰:۳۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 8168
پرینت

فرمانده جدید ناتو در افغانستان وارد ولایت کندز شد

جنرال جان نیکلسون فرمانده جدید ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان امروز سه شنبه وارد ولایت کندز شد و با برخی مقامات محلی این ولایت از جمله اسدالله عمرخیل والی این ولایت به ب بحث و گفتگو پرداخت.

جنرال جان نیکلسون در این دیدار بار دیگر به تعهد ناتو برای حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید ورزید.

در این دیدار، جنرال جان نیکلسون به آقای اسدالله عمر خیل اطمنیان داد که «ماموریت حمایت قاطع» ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان حمایت می کند.

آقای نیکلسون همچنین گفت که ماموریت حمایت قاطع ناتو مصمم به تامین و امنیت نه تنها مردم ولایت کندز، بلکه تمامی مردم و سرزمین افغانستان است.

لازم به ذکر است که در این دیدار، توسط آقایان معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع ملی و تاج محمد جاهد سرپرست وزارت امور داخله کشور همراهی می شد.

جنرال جان نیکلسون بار دیگر گفت “همچنان که نیروهای امنیتی کشور در حال آماده سازی خود برای مبارزه با درگیری های احتمالی آینده می باشند، ماموریت حمایت قاطع ناتو از این نیروها حمایت می کند.”

وی گفت شما ممکن است شنیده باشد که گروه طالبان در نظر دارند تا بار دیگر ولایت کندز را تصرف نمایند، اما آنها دیگر قادر نیستند.

آقای نیکلسون افزود “طالبان می خواهند تا شما فکر کنید که دولت و نیروهای ائتلاف شما را ترک کرده است، در حالیکه این طور نیست. طالبان با این گونه افکار می خواهند امنیت روانی مردم را تهدید نمایند، اما مردم شجاع افغانستان می دانند که ماموریت حمایت قاطع شما را ترک نخواهد کرد.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *