• انتشار: 31 مارس 2016
  • ساعت: 11:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8458
پرینت

فرمانده برجسته طالبان به همراه ۵ تن دیگر در کندز کشته شد

نیروهای امنیتی در شمال کشور در ادامه عملیات «تندر ۱» برای پاکسازی ولایت کندز از وجود شورشیان، یک فرمانده برجسته طالبان را به همراه ۵ تن شورشی دیگر به هلاکت رساندند.

نصرت الله جمشیدی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می گوید عملیات تندر یک که از ۵ حمل/فروردین به منظور سرکوب مخالفان مسلح در این منطقه از کشور آغاز شده، تاکنون دستاورد مطلوبی را به همراه داشته است.

آقای جمشیدی به خبرگزاری رها گفت نیروهای امنیتی با حملات زمینی خود در منطقه خواجه پاک، قریه تکوله و سه راهی حاجی محمد علم مواضع مخالفین را هدف قرار دادند که در نتیجه این حملات، یک فرمانده مشهور طالبان به نام قاری ابوب به همراه ۵ شورشی دیگر به هلاکت رسیدند.

آقای جمشیدی با بیان اینکه جنگ شدیدی هم اکنون در این مناطق در جریان می باشد گفت اجساد این شورشیان همچنان در میدان نبرد است.

همچنین در این درگیری ها سه شورشی دیگر نیز زخمی شده اند.

عبدالقیوم حسیب سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت تخار نیز می گوید که روز گذشته در درگیری نیروهای امنیتی با شورشیان طالبان، ۵ شورشی مسلح کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

آقای حسیب به خبرگزاری رها گفت این شورشیان روز گذشته در ولسوالی اشکمش ولایت تخار به سرک ها آمده بودند و به آزار و اذیت مردم در این ولسوالی می پرداختند که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بلافاصله وارد عمل شده و با این شورشیان وارد درگیری شدند.

در نهایت، ۵ شورشی طالبان در این درگیری شدید به هلاکت رسیده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

اجساد این شورشیان همچنان در میدان نبرد می باشد.

نیروهای امنیتی از این شورشیان یک میل/قبضه کلاشینکوف و دو عراده موترسایکل بدست آوردند و باقی شورشیان به کوه های مجاور متواری شدند.

آقای حسیب می گوید که در حال حاضر امنیت در این ولسوالی خوب است و هیچ خطری تهدید نمی کند.

شورشیان طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

آنیتا کارگر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *