• انتشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۲۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17589
پرینت

فرمانده آمریکایی در افغانستان بر همکاری میان تمامی شرکا تاکید کرد

یک فرمانده ارشد آمریکایی و مسئول عملیات های امنیتی در افغانستان بر لزوم همکاری میان تمامی شرکا برای تامین صلح افغانستان تاکید کرده است.

جنرال «جوزف ال وتل» فرمانده عملیات های امنیتی در افغانستان در دیدار با جنرال «قمرجاوید باجوه» رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان بر لزوم همکاری های دوامدار و با معنا میان تمای ذی دخیلان صلح و ثبات افغانستان تاکید کرد.

دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان طی خبرنامه ای از دیدار جنرال جوزف ال وتل و جنرال قمر جاوید باجوه در روز گذشته (دوشنبه) خبر داده است.

لازم به ذکر است که جنرال وتل دومین فرمانده ارشد آمریکایی در افغانستان است که طی یک هفته گذشته به پاکستان سفر می کند.

هفته گذشته، جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان وارد پاکستان شد و در اقدامی نادر از وزیرستان شمالی این کشور دیدن کرد.

خبرنامه ارتش پاکستان مشخصا ذکر نکرده است که منظور آقای وتل از «تمامی شرکا» چه بوده است، اما ممکن است او خواسته که «گروه همکاری های چهارجانبه برای صلح افغانستان» متشکل از افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا را یاد آوری کند.

گروهی که سال گذشته پس از تلاش های بسیار و پس از اینکه ملا اختر منصور رهبر طالبان در حمله جنگنده آمریکایی در پاکستان به هلاکت رسید، با شکست روبرو شد.

از سویی دیگر، روابط آمریکا و پاکستان نیز طی یک سال گذشته بر سر مسایل مربوط به حوزه افغانستان پر تنش بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *