• انتشار: ۲۰ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۰۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3433
پرینت

فرماندهی پولیس کابل بیش از ۱۸۰ مظنون را دستگیر کرد

فرماندهی پولیس کابل می گوید که در دو هفته اخیر ۱۸۲ تن به اتهام جرایم مختلف در ولایت کابل دستگیر شده است.

عبدالرحمان رحیمی فرمانده پولیس کابل، امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری گفت که این افراد در بیش از ۱۰۰ رویداد مختلف دستگیر شده‌اند.

وی گفت: “از این تعداد، شش تن به ارتباط حمل سلاح غیر قانونى، هشت تن به اتهام شش قضیه قتل، ۴۷ تن در پیوند به ۳۶ واقعه سرقت، ۱۴ تن به ارتباط سرقت منازل و وسایط، ۱۱ تن به اتهام کیسه بری، شش تن در پیوند به مجروحیت افراد، ۳۲ تن در پیوند به جرایم اخلاقى و هفت تن به قطاع الطریقی بازداشت گردیده‌اند.”

رحیمی افزود: “یک گروه سه نفری که تقریباً دو و نیم سال آن‌ها توسط اسلحه به زور از مردم پول می‌گرفتند، وسایط را سرقت می‌کردند، حتا دو نفر را در موترشان به قتل رسانده و شماری را هم مجروح کرده بودند، بازداشت کرده‌ایم و این افراد علاوه بر سرقت‌های مسلحانه و قطاع الطریقی، به سرقت ۲۹ مو‌تر نیز اعتراف کرده‌اند.”

فرمانده پولیس کابل در عین حال، از بازداشت ۳۰ تن از فروشندگان مشروبات الکولی و مواد مخدر در نقاط مختلف شهر کابل خبر داد و گفت که ده‌ها بوتل مشروبات الکولی و ۷۸ کیلو گرام مواد مخدر شامل چرس، تریاک و هیروئین، از این افراد به دست آمده است.

این مسوول امنیتی تصریح نمود که پرونده برخی ازاین بازداشت شدگان، به نهادهای عدلی فرستاده شده و از متباقی نیز به زودی طی مراحل خواهد شد.

فرمانده پولیس کابل افزود که ۱۰ تن دیگر نیز به اتهام‌های جرایم مختلف در مناطق مختلف کابل بازداشت شده­اند و از آنان سه میل کلاشنکوف، هفت تفنگچه، هشت حلقه ماین ضد وسایط و ضد نفر، هشت ماین مقناطیسی، سه ماین دست ساز بشکه یی، و هفت فیر راکت بی‌ام یک که آماده پرتاب به سوی مناطق مسکونی کابل شده بود، کشف و به دست آمده است.

به گفته عبدالرحمان رحیمی، پولیس دراین اواخر به هدف کاهش گراف جرایم، در تمام ولسوالی‌ها وحوزه‌های امنیتی شهر کابل، عملیات تصفیوی و تلاشی را حتی از خانه‌های مشکوک در جریان شب روی دست گرفته است.

این مقام پولیس گفت که این تدابیر در همکاری با سایر نیروهای امنیتی انجام می‌گیرد و مطابق با آن، نیروهای امنیتی تمامی نقاط گشت و گذار مردم را زیر نظر خواهند داشت.

وی در عین حال از وجود برخی تهدیدات امنیتی در روز‌های محرم خبر داد؛ اما افزود که نیروهای امنیتی آمادگی کامل را به خاطر دفع این تهدیدات و تامین امنیت مردم گرفته‌اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *