• انتشار: ۲۹ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23707
پرینت

فرقه عملیات خاص به قول اردو ارتقا یافت

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که براساس پلان انکشافی چهار ساله اردوی ملی، فرقه عملیات‌های خاص به قول اردوی عملیات‌های ارتقا یافت.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع در این مورد گفت که در نتیجه کار عملی، تشکیلاتی، فرقه عملیات‌های خاص با ازدیاد لوای خاص ملی و لوای ضربتی مطابق استندرد  ناتو به قول اردوی عملیات‌های خاص انکشاف کرد.

در مراسم افتتاح بعد از آنکه حکم رئیس جمهوری در موارد ارتقاء فرقه عملیات‌های خاص به قول اردوی عملیات‌های خاص و تقرر تورنجنرال بسم الله” وزیری” به عنوان فرمانده قول اردو خوانده شد و پرچم قطعه توسط رئیس جمهوری به فرمانده قول اردوی تفویض شد،

محمداشرف غنی رئیس جمهوری در این مراسم گفت: “نیروی قهرمان کماندو به مثابه قلب تپنده نیروی دفاعی و امنیتی در شکست و سرکوب تروریستان و هراس افگنان به خاطر تامین امنیت سراسری در کشور شایسته آنست تا از فرقه به سطح قول اردو ارتقاء کند تا بتواند با داشتن ظرفیت و قابلیت عالی جنگی در امر سرکوبی و نابودی دشمنان وطن از توانمندی عالی برخوردار شود و در قلع و قمع دشمنان پیروز و موفق بدر آید.

همچنان دگر جنرال طارق شاه ” بهرامی”  سرپرست وزارت دفاع ملی تاکید کرد که بعد از این منسوبان قهرمان قول اردوی عملیات‌های خاص از ظرفیت و قابلیت عالی جنگی برخوردار شده و در تامین امنیت سهم فعالتر و موثر تری را انجام خواهند داد.

بسم الله وزیری فرمانده قول اردوی عملیات‌های خاص وعده سپرد که در بلند بردن سطح احضارات جنگی، ظرفیت های تعلیمی و تکتیکی پرسنل بخاطر پیشبرد مبارزه قاطعانه علیه دشمنان مردم افغانستان و تامین امنیت از هیچ نوع ایثار و فداکاری دریغ نخواهند ورزید.

گفتنی است که در مراسم امروز یکشنبه ۲۹ اسد، علاوه بر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری سرپرستان وزارت دفاع ملی، وزارت امور داخله، رئیس عمومی امنیت ملی، جنرال ووتل قوماندان سنت کام ایالات متحده امریکا، جنرال نیکلسن قوماندان حمایت قاطع در افغانستان، معاونان و روسای وزارت دفاع ملی و ستردرستیر نیز حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *