• انتشار: 9 سپتامبر 2015
  • ساعت: 09:27
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 2391
پرینت

فرانسه اظهارات دو شهردار این کشور را که گفته بودند فقط مهاجران مسیحی را می پذیرند محکوم کرد

همزمان با آمادگی پذیرش ۲۴۰۰۰ مهاجر از سوی فرانسه، دولت این کشور دیروز سه شنبه دو شهردار فرانسوی را که گفته بودند فقط مهاجران مسیحی را می پذیرند محکوم کرد.

مانول والس نخست وزیر فرانسه گفت “ما حق نداریم مهاجران را بر اساس مذهب های آنان دسته بندی کنیم. حق گرفتن پناهندگی یک حق جهانی است.”

لازم به ذکر است پس از آغاز بحران مهاجرت بی سابقه به سمت اروپا، رئیس جمهوری فرانسه، فرانسوا اولاند، روز دوشنبه اعلام کرد که کشورش آمادگی برای پذیرش ۲۴،۰۰۰ مهاجر را طی دو سال آینده دارد.

از این رو، فرانسه برای کمک به کشور آلمان که بیشترین ورود مهاجران را دارد، ۱،۰۰۰ پناهجو که عمدتا از کشورهای سوریه، عراق و اریتره می باشند را فورا اسکان می دهد.

این در حالیست که این تصمیم دولت فرانسه برخی ناراحتی ها را به دنبال داشت، و شهردار شهر روان فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که فقط مهاجران مسیحی مذهب را می پذیرد.

وی گفت “شهر روان تنها به خانواده هایی اسکان می دهد که مسیحی بوده و توسط داعش در سوریه مورد آزار و اذیت مذهبی قرار گرفته باشند.”

همچنین “دامین میسلوت” شهردار شهر بلفورت در شرق فرانسه نیز می گوید که این شهر فقط پذیرای پناهجویان مسیحی خواهد بود زیرا آنها بیشتر ستم را دیده اند.

گفتنی است که هر دو شهردار وابسته به حزب اپوزیسیون رئیس جمهوری سابق فرانسه نیکولاس سارکوزی می باشند.

در همین خصوص وزیر امور داخله فرانسه برنارد کازینو اظهارات این دو شهردار را محکوم کرد و گفت فرانسه باید آمادگی پذیرش تمامی کسانی را که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند داشته باشد.

وی گفت “من واقعا دلیل این تمایز را درک نمی کنم. واقعا تاسف بار است، و من این را محکوم می کنم. ”

وی افزود دولت مرکزی فرانسه در خصوص تقسیم بندی و اسکان پناهجویان تصمیم می گیرد و نه شهرداری ها.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *