• انتشار: 6 آگوست 2015
  • ساعت: 16:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1530
پرینت

فرانسه به بامیانی ها کمک می کند

ژان میشل مارلو، سفیر فرانسه در سفری به ولایت بامیان، با والی این ولایت دیدار کرد و قول همکاری در زمینه های زراعت، برق رسانی و تحصیلات داد.

آقای مارلو امروز (پنجشنبه) در این دیدار گفت: در آینده کشورش در بخش های برق رسانی، تحصیلات عالی، زراعت، تعلیم و تربیه و چند بخش دیگر با مردم بامیان همکاری می کند.

وی افزود، مشکلاتی که از سوی والی بامیان مطرح شده است را پیگیری خواهد کرد، و در خصوص مشکلات بخش تحصیلات عالی ولایت بامیان، با مسئولین دانشگاه بامیان نیز صحبت خواهد کرد.

محمدطاهر زهیر والی بامیان نیز ضمن عرض خوش آمد گویی به سفیر فرانسه به مشکلات مردم بامیان اشاره کرده و خواستار همکاری هر چه بیشتر این سفارت با مردم بامیان گردید.

لازم به ذکر است که مردم بامیان در بخش های تعلیم و تربیه، تحصیلات عالی، برق، صحت و زراعت بیشتر از سایر بخش ها با مشکل مواجه اند.

آقای زهیر گفت که از تمامی برنامه های سفارت فرانسه در افغانستان استقبال می کنیم.

سفارت فرانسه در بامیان با مؤسسات جرس، افرن، آقا خان، سولدرتی و چند مؤسسه دیگر همکار بوده و پروژهای خویش را از این طریق تطبیق می کند.

والی بامیان اضافه کرد، نیاز است تا پروژه هایی که از طریق مؤسسات همکار با سفارت فرانسه در بامیان تطبیق می شود را با نیازهای مردم بامیان هماهنگ کرده و راه های مؤثرتر این کمک ها و پروژه ها جستجو شود.

همچنین در این دیدار از سفیر فرانسه دعوت شد تا در جشنواره های سارک و راه ابریشم که در آینده نزدیگ قرار است برگزار شود اشتراک کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *