• انتشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۴۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21332
پرینت

غنی کاستی های مسئولان دولت را پذیرفت

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری در پیامی که در پی رویداد روز گذشته صادر کرده بود، اظهار کرد که “من می پذیرم که کاستی هایی در کار مسئولان وجود دارد. من قبول دارم که باید اصلاحاتی اساسی هم در دستگاه های امنیتی و هم در دیگر ادارات ما انجام شود، و این اصلاحات عنقریب عملی خواهد شد.”

عصر روز گذشته (یکشنبه) سه انفجار پیاپی در مراسم خاکسپاری فرزند محمدعلم ایزد، معاون مجلس سنا به وقوع پیوست که در نتیجه آن ۷ تن کشته و دست کم ۱۰۰ تن زخمی شد.

پسر معاون مجلس سنا از جمله ۵ نفری بود که در تظاهرات روز جمعه کشته شده بود.

رئیس جمهوری در پیام خود ضمن تقبیح این اعمال، گفته است که من قبول دارم که باید با کسانی که در انجام وظایف خود کوتاهی کرده اند، در هر سطحی که قرار داشته باشند برخورد قاطع صورت بگیرد. من قبول دارم که باید مردم ما عملکرد دولت را در هر سطحی نظارت، ارزیابی و نقد بکنند، چون اینها همه به سود کشور ما و به نفع همگانی ملت ماست، و رهبری حکومت وحدت ملی به اینها معتقد و متعهد است.

او ادامه داده، اما گرِهی که با دست باز شود نیاز نیست با دندان باز کنیم. نیاز نیست که جوانان پاک طینت ما شاهد رنج های بیشتر باشند. نیاز نیست تا جوانان عزیز ما با برادران امنیتی خود مقابل شوند، و صفِّ یکپارچه ملت ما در برابر تروریست ها رخنه بردارد.

آقای غنی مردم را به بردباری دعوت کرده است و گفته که آنچه که می تواند تمام تلاش های شیطانی جنایتکاران را به ناکامی بکشاند این است که ما در روزهای سخت و دشوار در کنار هم باشیم. ما حق داریم که در پی تلفات و ضایعات سنگین، همه اندوهگین باشیم، ما حق داریم که بخاطر از دست دادن فرزندان، برادران، خواهران و نزدیکان خود احساسات جریحه دار داشته باشیم. این درد، درد مشترک همه ما است. هیچ یک از قربانیان و آسیب دیدگان این حوادث بیگانه نیستند، آنان بخشی از وجود ما هستند، عضوی از خانواده های ما هستند، همکاران، همسایگان و هموطنان ما هستند، و از دست دادن هر کدام شان برای ما تلخ و ناگوار است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *