• انتشار: 14 آگوست 2016
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12267
پرینت

غنی: من با رای مردم به ارگ رفته ام

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری امروز یکشنبه در نشست پارلمان جوانان افغانستان در شورای ملی اظهار کرد که من با رای مردم به ارگ رفته ام.

این سخن را بعد از دو سال در حالی رئیس جمهوری ایراد می کند که سه روز پیش عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت گفته بود که با امضای او به ارگ رفته است.

از سوی دیگر، مجیب الرحمان رحیمی، سخنگوی ریاست اجراییه نیز روز گذشته به رسانه ها گفته بود که آقای غنی را به عنوان رئیس جمهور قانونی نمی شناسد.

آقای غنی اما در سخنرانی امروزش، مردم را با ذکر ضرب المثلی به وحدت و یکپارچگی فراخواند و گفت که بدون وحدت به جایی نخواهیم رسید.

تنش ها بین رئیس جمهوری و رئیس اجرایی بعد از انتخاب نادر نادری به عنوان رئیس کمیسیون خدمات ملکی و اصلاحات اداری بالا گرفت.

عبدالله روز پنجشنبه هفته گذشته هنگامی که به مناسبت روز جوان در کاخ سپیدار سخنرانی می کرد گفت: کسی که سابقه کمی در اداره های دولتی دارد چطور به عنوان رئیس در یک کمیسیون اصلاحات اداری انتخاب شده است؟

وی انتخاب نادری را بدون مشورت با خود خلاف توافقنامه سیاسی خواند.

آقای عبدالله همچنین روز پنجشنبه گفته بود که روز شنبه چالش ها و مشکل های به وجود آمده را روز شنبه با رئیس جمهوری در میان می گذارد اما روز گذشته رئیس جمهوری این ملاقات را قبول نکرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *