• انتشار: 13 آگوست 2016
  • ساعت: 09:22
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12206
پرینت

غنی: فساد پیشه‎گان مرا متهم به انحصار گرایی می کنند

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری می گوید که حکومت در زمینۀ مبارزه با فساد متعهد است، اما زمانی که در این زمینه اقدامات صورت می‌گیرد، شماری از افراد که منافع شان در خطر است، من را متهم به انحصارگری قدرت می‌کنند.

این نشست در ارگ ریاست جمهوری به مناسبت روز جوان روز گذشته در حضور ده ها جوان از سراسر کشور برگزار شده بود.

هر چند در این نشست رئیس جمهوری از شخص خاصی نام نبرد اما روز پنجشنبه عبدالله عبدالله انتقاد تندی از رئیس جمهوری کرد و او را متهم به انحصار طلبی کرد. آقای عبدالله گفته بود که در اکثر موارد با او مشورت صورت نمی گیرد.

رئیس جمهوری اما به جوانان گفت که فساد بزرگترین دشمن شماست، اگر فساد از بین نرود آینده تان تاریک خواهد بود و شما توانایی مبارزه علیه این پدیده را دارید.

او تأکید کرد که مشکلات باید ما را از اهداف اصلی و ملی مانع نسازد و باید زمینه هماهنگی نسل‌ها ایجاد گردد.

آقای غنی گفت، افغانستان امروز در جهان حیثیت محوری را از خود کرده ‌است و بدبینان ما در انزوا قرار دارند. او افزود، آنان که به نیاکان شان ما اسلام را آموختیم، امروز می‌خواهند اسلام را به ما بیاموزند.

محمد اشرف غنی افزود، افغانستان را دوباره با آسیای مرکزی وصل کردیم و از برکت چابهار دیگر ما منحصر به خشکه نیستیم و ادامه داد که افغانستان چهارراه و قلب آُسیاست، اما برای این تنها شعر اقبال کافی نیست، بلکه نیاز به کار و پلان عملی می‌باشد.

وی خطاب به جوانان گفت فعالان امروز، رهبران نسل فردای افغانستان اند و نسل جوان، آواز ملت بوده و باید علیه فساد بایستد.

رئیس جمهور علاوه کرد، ما به جوان گرایی شدن ادارات اعتقاد داریم و باید ادارات ما جوان باشد. او تأکید کرد که مشکلات کاغذپرانی با ساده شدن پروسه‌های اداری از میان برداشته شده است.

در این نشست جوانان نیز نظریات، پیشنهادت و مشکلات مشخص را در رابطه به وضعیت جوانان بخصوص کاریابی، توجه به صحت، مبارزه با فساد، تأمین زمینه‌های بهتر تحصیلی، استفاده بیشتر از کدرهای جوان، تأمین امنیت، آوردن اصلاحات، تأمین صلح و ثبات و ایجاد زمینه‌های سرمایه‌گذاری با رئیس جمهور مطرح ساختند.

جوانان همه به یکصدا به رئیس جمهور کشور اطمینان دادند که با تمام توان از برنامه‌های حکومت حمایت می‌نمایند، و تأکید ورزیدند که نباید حکومت زیر فشارهای سیاسی قرار گیرد.

آنها به رئیس جمهور پیشنهاد کردند که خیابانی به نام قوای مسلح کشور مسمی گردد، که این خواست از سوی رئیس جمهور پذیرفته شد.

در این مراسم تادامیچی یاماموتو نمایندۀ خاص سرمنشی سازمان‌ملل متحد برای افغانستان صحبت نموده، روز جهانی جوانان را به همه جوانان افغانستان تبریک گفت.

نمایندۀ خاص سرمنشی سازمان‌ملل متحد نقش جوانان را در پیشرفت افغانستان مهم خواند و از ادامۀ همکاری‌هایی کشورش با حکومت، اطمینان داد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *