• انتشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۰۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24395
پرینت

غنی فردا با ترامپ دیدار می کند

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور قرار است روز پنج‌شنبه به وقت امریکا با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا دیدار و در مورد مسایل مختلف گفت‌وگو کند.

شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری امروز چهارشنبه(۲۹ سنبله) در نشستی خبری در کابل گفت: فردا رئیس جمهوری با همتای امریکایش ملاقات می کند.

آقای مرتضوی گفت که این ملاقات از اهمیت خاصی برای افغانستان خصوصا پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا، برخوردار است.

وی همچنین افزود که رابطۀ ما با امریکا یک رابطۀ تعریف‌شدۀ استراتیژیک است و در این ملاقات، روی توسعۀ بیش‌تر روابط و هم‌کاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف، از جمله مبارزه با تروریزم و مسایل منطقه صحبت خواهد شد.

به گفتۀ مرتضوی، یک بخشی از صحبت‌ها، متمرکز بر مسایل امنیتی است که ظرفیت‌هایی که قرار است در نیروی امنیتی ما ایجاد شود، یک بخشش با ایالات متحدۀ امریکا خواهد بود.

او همچنین گفت که برنامه‌هایی که رییس جمهوری روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه دارد صحبت با رسانه‌ها، اشتراک در چند مجلس معتبر و در روز پنج‌شنبه دیدار با خانواده‌های سربازان امریکایی که جان‌های‌شان را در افغانستان از دست دادند، است.

مرتضوی یادآور شد که جنگنده‌های امریکا پس از اعلام استراتیژی جدید آن کشور، توانمندی را در افغانستان دوبرابر کرده‌ که در مشوره با نیروی امنیتی افغانستان در حمله‌های هوایی هم نقش داشته‌اند و موثریت‌های خوبی در جنگ داشته‌اند.

این نخستین دیدار رییسان جمهور افغانستان و امریکا نیست و چندی پیش نیز در حاشیۀ کنفرانس کشورهای اسلامی در ریاض پایتخت عربستان، با هم دیدار و گفت‌گو کرده بودند.

باید یادآور شد که رییس جمهور افغانستان که به خاطر اشتراک در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به امریکا سفر کرده، هنوز در نیویارک به سر می‌برد و پیش از سخنرانی‌اش در این نشست نیز با مقام‌ها و سران شماری از کشورها دیدار و گفت‌گو کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *