• انتشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23641
پرینت

غنی: دانشگاه‌ها پاسخگوی نیازهای کشور نیست

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور که به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در دانشگاه کابل سخنرانی می کرد گفت که سیستم تحصیلات عالی کنونی پاسخگوی نیازهای کشور نیست.

آقای غنی صبح امروز پنجشنبه (۲۶ اسد) به دانشگاه کابل رفت و در میان دانشجویان تازه وارد دانشگاه سخنرانی کرد.

او اظهار کرد که باید اعتراف کنیم که که سیستم تحصیلات عالی که به میراث گرفتیم، جوابگوی اقتصاد، سیاست، اداره و خواسته‌های نسل نو نیست.

رئیس جمهوری اضافه کرد، نسل نو ما اجماع دارند که نصاب فعلی محصل‌محور نیست و فضای فعلی، فضایی نیست که تمام استعدادها شگوفا شوند؛ از این جهت، یک قسمت اقدامات به صورت عاجل گرفته شود تا بلانس از حالت منفی به مثبت برگردد.

محمد اشرف غنی در سخنرانی امروز خود به موضوع های سیاسی نیز پرداخت و گفت که این مملکت نمی تواند بر اساس دیکتاتوری مدیریت شود.

او گفت این مملکت به اساس دکتاتوری مدیریت‌ نمی‌شود، فکر دکتاتوری در ما نیست و در تاریخ ما هیچ وقت نتیجه نداده و بنا بر این، فرهنگی را که دانشگاه‌ها از آن نمایند‌گی می‌کنند باید فرهنگ بحث و مباحثه باشد.

رییس جمهور افغانستان گفت اگر دانشگاه‌ها را مرکز جدل‌های کوتاه ‌مدت و موج‌آسا بسازیم، جوانان رسالت تاریخی‌شان را از دست می‌دهند و نفاق و سیاست‌های کوچک در دانشگاه‌ها جای ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *