• انتشار: 11 جولای 2016
  • ساعت: 15:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10806
پرینت

غنی: ثابت می کنیم که عملیات تروریستی از خاک دیگری طراحی می شود

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور می گوید که با اسناد و شواهد ثابت می کنیم که عملیات های تروریستی داخل کشور از دیگر خاک طراحی می شود.

 

آقای غنی صبح امروز دوشنبه(۲۱ سرطان) در یک نشست خبری در کابل گفت که هر همسایه (پاکستان) باید به حاکمیت ملی افغانستان احترام بگذارد.

وی علاوه کرد که هرکسی در مسایل امنیتی ما مداخله می‌کند و گروه‌های شورشی را در بغل خود می‌گیرد، این ملت مقابلش ایستاده خواهد شد.

او گفت که مناسبات کابل و اسلام‌‌آباد بر همین اساس شکل می‌گیرد و باید به تروریستان پایگاه و جایگاه ندهد.

پیش از این نیز جان مک کین، سناتور جمهوری خواه امریکایی در اظهارات جدیدش گفته بود که تروریستان در پاکستان تجهیز و در افغانستان جنگ می کنند.

گفتنی است که اظهارات رییس جمهوری در نشست سران عضو ناتو در وارسا، دولت پاکستان واکنش هایی را نشان داد.

وزارت خارجۀ پاکستان پس از این اظهارات اعلام داشت گفته های رییس جمهور غنی خصمانه‌است و اسلام‌آباد را ناراض کرده‌است.

رئیس جمهوری در مورد واکنش پاکستان به اظهاراتش در وارسا بیان داشت تروریزم پدر و مادر و دین و مذهب و ملک و ملت نمی‌شناسد و در شهر مدینۀ عربستان نیز حملۀ تروریستی توسط یک پاکستانی صورت گرفت.

رییس جمهوری باور دارد که تروریزم و حامیان‌شان تمام جهان اسلام را به گروگان گرفته‌اند: ”جهان اسلام را امروز یک اقلیت برابر یک ناخن گروگان گرفته… باید این گروگان‌گیری را ختم کنیم… بین تروریزم خوب و بد هر مملکتی که در گذشته تفکیک کرده، قیمت داده”.

محمد اشرف غنی بعد از نشست وارسا امروز در کابل نشستی برگزار کرد و در مورد دستاوردهای حکومت به مردم و رسانه ها معلومات داد.

سران ناتو و جامعه بین المللی در نشست های وارسا تصمیم گرفته اند که در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵ میلیارد دالر به نیروهای امنیتی کمک کنند.

همچنین برخی از کشورها نیز متعهد به افزایش سربازان خود خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *