• انتشار: ۱ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۱۴
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18993
پرینت

غنی: تروریزم چالش عمدۀ عصر ماست؛ مبارزه با آن به یک تعهد دراز مدت نیاز دارد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری در پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی کرده، گفت: مبارزه علیه تروریزم به تمرکز به سطح جهانی، قاروی، جهان اسلام، منطقوی و ملی نیاز دارد.

آقای غنی که شب گذشته در این نشست سخنرانی می کرد، گفت: تروریزم از شبکه های اجتماعی، شبکه های تکنولوژیکی و اقتصاد جرمی به خاطر سیاست جرمی به سطح بین المللی استفاده می کند.

در خبرنامه ارگ نوشته شده که رئیس جمهور خاطر نشان کرده که تروریزم مرز نمی شناسد و هیچ منطقه ای از خطر آن در امان نخواهد ماند.

محمد اشرف غنی گفت: به خاطر مبارزه علیه تروریزم ما به یک اجماع، رویکرد جامع، استعمال قوۀ مشروع، شمولیت اقشار مهم جامعه از جمله زنان و جوانان و به حاشیه کشانیدن کشور های حامی تروریزم نیاز داریم.

رئیس جمهوری تصریح کرد: حملات تروریستی که در کابل، کندهار، هلمند و دیگر نقاط کشور صورت گرفت و همچنان حمله در ایالت سند پاکستان نمایانگر آنست که تروریزم خوب و بد وجود ندارد.

آقای غنی گفت : تروریزم چالش عمده عصر ماست و مبارزه با آن به یک تعهد دراز مدت نیاز دارد. وی افزود: درک و مبارزه با اشکال مختلف تروریزم که در حال ظهور است، شاید دشوار باشد.

رئیس جمهور گفت: تمویل تروریزم از سوی دولت ها از یک طرف و ضعف دولت ها و بخصوص فساد اداری این پدیده را قادر می سازد که فعال باشد و فعالیت های خود را گسترش دهد.

رئیس جمهور غنی افزود: افغانستان کشوری است که در خط مقدم نبرد علیه تروریزم قرار دارد و با ۲۰ گروه تروریستی در حال مبارزه می باشد که ایالات متحده امریکا و سازمان ملل متحد آنانرا منحیث گروه های تروریستی شناسایی کرده اند. این مبارزه علیه گروه های تروریستی تنها بخاطر آزادی افغانستان نبوده، بلکه برای امنیت جهانی می باشد.

رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد: ما در مبارزه با تروریزم می توانیم به پیروزی برسیم و باید به پیروزی نایل آئیم.

رئیس جمهور در این سخنرانی گفت: برای مبارزۀ موثر و جلوگیری از رشد تروریزم ضروری است تا آنعده کشورهای که تروریزم را وسیله ای برای دستیابی به اهداف سیاست دولتی خود قرار داده اند، تجرید شوند.

گفتنی است که در این کنفرانس که در شهر مونیخ کشور آلمان برگزار گردید و در آن بر علاوۀ رئیس جمهور غنی، سران بیشتر از ۳۰ کشور جهان و ۸۰ وزیر دفاع و خارجه اشتراک داشتند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *