• انتشار: ۱ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۳۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21023
پرینت

غنی برای بار دوم با مشاور امنیت ملی امریکا دیدار کرد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری در حاشیه ی نشست سران کشورهای اسلامی-عربی و امریکا در شهر ریاض با مک مستر، مشاور امنیت ملی امریکا دیدار کرد.

در خبرنامه‌ی ریاست جمهوری افغانستان آمده است که شام دیروز (یکشنبه، ۳۱ ثور) دو طرف در این دیدار روی مبارزه مشترک برضد هراس‌افگنی و افراطیت، همکاری امریکا با افغانستان در بخش‌های مختلف و موضوع‌های منطقوی گفت‌وگو کردند.

مقام‌های هر دو کشور با تایید صحبت‌های پیشین در کابل در راستای مبارزه‌ی مشترک برضد هراس‌افگنی، باری دیگر بر این مبارزه تاکید کردند.

آقایان غنی و مک مستر نشست سران کشورهای اسلامی – عربی و امریکا، به ویژه دیدار رییسان جمهور هر دو کشور را در “گسترش هرچه بیشتر رابطه‌ها میان امریکا و افغانستان مفید خواندند”.

بر بنیاد خبرنامه‌ی ریاست جمهوری، مشاور امنیت ملی امریکا باری دیگر از تداوم کمک‌های این کشور در بخش‌های مختلف به افغانستان، اطمینان داده است.

مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت افغانستان در توییترش نوشته است که رییس جمهور غنی دیروز با رییس جمهور ترامپ در حاشیه‌ی نشست سران کشورهای اسلامی – عربی و امریکا ملاقات کردند.

این نهاد همچنین نوشته است که در این دیدار آقای ترامپ از رهبری آقای غنی در راستای “مبارزه برضد هرا‌س‌‍افگنی و تطبیق اصلاح‌های کلیدی استقبال کرده است”.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *