• انتشار: 24 جولای 2016
  • ساعت: 12:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 11290
پرینت

غنی بار دیگر بر تلاش مشترک پاکستان و افغانستان برای ثبات منطقه تاکید کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور گفته است که پاکستان و افغانستان مناسبات تاریخی مستحکمی با یکدیگر دارند و دو کشور باید برای صلح و ثبات منطقه به صورت مشترک کار کنند.

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در مصاحبه ای با تلویزیون جیو پاکستان که شامگاه دیروز منشتر شد گفت افغانستان بدنبال داشتن سیاست همسایه داری خوب با پاکستان است.

آقای غنی در این مصاحبه گفت که نیازی بسیار جدی و مبرم به اتحاد برای مقابله با تروریزم است تا منطقه از لوث وجود این پدیده تطهیر شود.

رئیس جمهور افزود که نیروهای امنیتی افغانستان شجاعانه با همکاری نیروهای بین المللی در مقابله با تروریزم ایستاده اند.

از سویی دیگر، آقای غنی به موضوع مهاجرین افغان در پاکستان اشاره کرده و گفت که افغانستان از پذیرایی پاکستان از مهاجرین افغان سپاسگزاری می کند، اما دولت افغانستان در حال مدیریت برای عودت دادن این مهاجران به خاک افغانستان است.

رئیس جمهوری کشور گفت که دولت افغانستان برای اینکه بتواند مهاجرین افغان را به کشور بازگرداند باید نرخ رشد اقتصاد ملی افغانستان را تا ۹ درصد افزایش دهد.

وی همچنین تاکید کرد که افغانستان و پاکستان می توانند بر روی بازگشتی سیستماتیک برای مهاجرین با یکدیگر کار کنند.

او همچنین تاکید کرد که برقراری صلح میان دو کشور امری لازم و ضروری برای مبارزه با چالش تروریزم می باشد.

آقای غنی در پاسخ به سوالی که پرسیده شد چرا دولت افغانستان خبر مرگ ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان را دقیقا در هنگامی که مذاکرات صلح در حال پیشرفت بود منتشر کرد، گفت: که این خبر توسط دولت افغانستان نه، بلکه توسط خود طالبان منتشر شد.

وی یادآور شد که دولت افغانستان برای مذاکرات صلح هیچ پیش شرطی تعیین نکرده بود.

رئیس جمهوری کشور همچنین گفت که وی دستور اقدام علیه خالد منصور طراح اصلی حمله به مکتب نظامی پشاور را صادر کرده بود و روز بعد آن، این شخص کشته شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *