• انتشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۱۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23404
پرینت

غنی: انتقام خون شهروندان خود را می گیریم/ نبیل: عوام فریبی نکنید

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری در نشست مبارزه با فساد اداری در سکتور دفاعی و امنیتی اظهار کرد فاجعه قتل عامی که در میرزاولنگ به دست دشمنان دین و وطن انجام شد و نشان داد که دشمنان این ملت هیچ مرزی را به رسمیت نمی شناسند، نه افغانیت، نه اسلامیت، و نه انسانیت.

آقای غنی امروز سه شنبه در این نشست گفت: من خود را مانند هر یک از شما در درد و ماتم یکایک خانواده های داغدار این حادثه شریک می دانم، و وعده می دهم که فرزندان دلیر ما در نیروی دفاعی و امنیتی انتقام آنان را خواهند گرفت.

گروه تروریستی طالبان سه روز پیش روستای میرزاولنگ در ولسوالی صیاد ولایت سرپل را به تصرف خود درآورد و ضمن تیرباران بیش از ۵۰ شهروند غیرنظامی، ۱۵۰ خانواده را نیز به اسارت گرفته است.

محمدظاهر وحدت والی سرپل نیز روز گذشته گفته بود که تروریستان خانواده های اسیر شده را یکی یکی “گوسفند وار” سلاخی می کنند.

رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی کشور اما اقدام های سران حکومت وحدت ملی را “عوام فریبی از نوع حکومت وحدت ملی” عنوان کرده است.

او در صفحه فیسبوک خود نوشته: مدت‌هاست که مردم بی‌گناه ملکى، نیروى امنیتى و دفاعى ما در گوشه و کنار کشور از کابل تا قندهار، هلمند، پکتیا، فاریاب، غور، هرات، ننگرهار، بدخشان و همین دیروز میرزا اولنگِ سرپل از جانب تروریستان، بى‌رحمانه قتل عام و سلاخى می‌شوند.

آقای نبیل همچنان نوشته که مردم ما همه روزه یا به آتش کشیده می‌شوند و یا گردن‌های‌شان با تیغ این جلادان تاریخ بریده می‌شوند. تروریستان خون آشام، خون همه اقوام و مذاهبِ با هم برادر افغانستان را بدون تفکیک می‌ریزند، جنایات نابخشودنى و ضد بشرى را انجام می‌دهند. در مقابل روزانه مردم بى‌دفاع ما از گوشه و کنار کشور از این درد و زجر کشیدن ها داد و فریاد می‌کشند و به خود می‌پیچند و دادخواهى می‌کنند و از سران حکومت می‌خواهند؛ تا حد اقل یکبار هم که شده درد شان‌را به تمسخر نگیرند و از خون اولادهای‌شان انتقام گیری کنند اما سران “حکومت به اصطلاح وحدت ملی”، با بى احساسى و پررویى تمام از این وضعیت بد امنیتى در کشور استفاده ابزاری، جهت طرح و تطبیق برنامه‌هاى تیمى، سمتى و تبارى شان می‌کنند.

به نقل از نوشته آقای نبیل، این‌ها با عوام‌فریبی و با کمال پر رویى می گویند که کسانى داد و فریاد می‌کنند؛ که منافع‌شان از تطبیق برنامه هاى اصلاحى ما به خطر افتاده است و گویا این بلند نمودن فریادها جهت متوقف ساختن اصلاحات است.

نبیل همچنین نوشته که این در حالى است که بیشتر از ٩٠٪‏ مردم ما از وضعیت جارى در کشور نگران و مایوس از آینده هستند. این است نتیجۀ اصلاحات تان و این است نتیجۀ طرح هاى تان که سه سال قبل با ذکر شان گلو پاره می‌کردید.

او می گوید که مدت‌ها قبل گفته بودم که: “از توطئه‌ها و معامله‌هاى درونى و بیرونى بگذرید و بیشتر از این افکار مردم و خرد جمعى را به تمسخر نگیرید. بیشتر از این با برنامه هاى گنگ و مبهم تان نظامی را که به قیمّت خون میلیون‌ها انسان بدست آمده است، به باد هوا ندهید. در عوض خطرات و بلاهاى کلانى را که از اینسو و آنسو در آینده‌هاى نه‌چندان دور به کشور آمدنى است، درک کنید و جهت دفع و طرد آن برنامه ریزى کنید.”

رئیس پیشین امنیت ملی همچنین نوشته، چون میدانستم که دشمنان علنى نظام و مردم افغانستان و شما سران حکومت مصروف چى برنامه هایى هستید؟! شما با حرف و عمل‌کرد هاى ناسنجش شده سیاسی، ناشی از تعصب، بى‌عدالتى و انحصارطلبى‌تان، جامعۀ ما را به‌سوى متلاشى شدن و لبه پرتگاه کشانیده اید و تعریف دشمن را از آنسوى مرز ها به داخل نهادهاى ملى و دولتى و حتى کوچه‌ها و خانه‌هاى مردم انتقال داده اید.

وی ادامه داده: حال و یکبار دیگر می‌گویم: به عوض اینکه منتظر رسیدن سه هزار نیروى خارجى جهت نجات «سى میلیون» انسان این سرزمین باشید و تا آن‌زمان نظاره گر ریختاندن خون سه هزار هم‌وطن دیگر ما باشید، و یا هم اینکه در دیدارها و ملاقات‌هاى مخفى‌تان به نظامیان پاکستانى تضرع نموده و معامله‌هاى پیدا و پنهان را به قیمّت منفعت‌هاى ملى و تمامیت ارضى کشور با آنها انجام بدهید! بیایید به «سى میلیون» انسان با شرف و با عزت افغانستان رجوع کنید و راه حل را از مردم جویا شوید و به عوض طرح و تطبیق برنامه‌هاى مردم را به‌جان همدیگر انداختن، مردم را از خود ساخته و به عوض ایجاد فصل، باعث وصل مردم شوید.

نبیل اضافه کرده، مردم را به‌عوض بسیج نمودن علیه یکدیگر علیه دشمنان وطن و تروریستان خون آشام بسیج سازید! ولى اگر توان بسیج مردم را علیه دشمنان وطن هم از دست داده اید، پس بدانید که شما بر علاوه مشروعیت قانونى، مشروعیت مردمى را نیز از دست داده اید، پس بیایید شرافت‌مندانه از مردم معذرت بخواهید و صادقانه در پیشگاه مردم اعتراف نمایید که هیچگونه طرحى براى نجات کشور از این بحران ها را ندارید. در آن‌صورت نسل جوان و ظرفیت‌هاى وطن‌دوست کشور اصالت و رسالت دارند، تا در مورد آینده کشور تصمیم اتخاذ نمایند و کشور را از ورطه هلاکت نجات دهند.

ع.الف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *