• انتشار: 8 ژانویه 2016
  • ساعت: 12:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 5900
پرینت

غنی از هیات کانگرس آمریکا خواست در تجهیز نیروی هوایی کشور کمک کنند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در دیدار با هیات کانگرس آمریکا به رهبری سناتو باب کارکر از این کشور خواست تا در زمینه تجهیز نیروی هوایی افغانستان کمک کنند.

در این دیدار آقای غنی گفت که افغانستان هر چه سریعتر نیازمند به تکمیل فهرست نیازمندی های خود در نیروهای هوایی می باشد، که این نیاز ها شامل هلی کوپتر و هواپیماهای جنگی است.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تروریسم تهدیدی برای منطقه و کل جهان می باشد افزود که افغانستان در خط مقدم مواجه با این تهدیدها از سوی تروریسم می باشد که نیروهای امنیتی افغانستان نیاز به همکاری های استراتژیک بین المللی و منطقه ای برای مقابله با این تهدید دارد.

آقای غنی همچنین افزود که روابط دو جانبه کابل و واشنگتن بر اساس منافع دو کشور و تهدیدی که دو ملت با آن مواجه می باشد است.

در همین حال سناتور باب کارکر از دولت افغانستان برای حفظ صلح و ثبات و رشد اقتصادی و اصلاحات در حکومت داری افغانستان تقدیر کرد.

وی همچنین بر تعهد ایالات متحده و بخصوص کانگرس این کشور در حمایت از افغانستان تاکید ورزید.

انتظار می رود با کمک های اخیر هند و ایالات متحده در تجهیز نیروی هوایی کشور، نیروهای امنیتی سال ۲۰۱۶ را با توانایی های بیشتری نسبت به سال گذشته در امر مبارزه با گروه های مخالف مسلح آغاز کنند.

افغانستان ۳ هلی کوپتر ام آی ۲۵ را از هند دریافت کرد و رئیس جمهوری هفته گذشته اعلام کرد که نیروی هوایی افغانستان به زودی اولین دسته از هواپیماهای سوپر توکانو A-29 را از ایالات متحده دریافت می کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *