• انتشار: 23 فوریه 2016
  • ساعت: 16:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 7551
پرینت

غنی از نهاد سیگار خواست برای برگشت سرمایه های کابل بانک همکاری کند

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری در دیداری که با رئیس اداره بازرسی عمومی امریکا در بازسازی افغانستان (سیگار) داشت، از او خواست در زمینه برگشت سرمایه های کابل بانک به کشور همکاری کند.

آقای غنی افزود که ما خواهان همکاری بیشتر در راستای مبارزه با فساد اداری هستیم تا پروسه‌ها و طرزالعمل‌های کاری در بخش‌های اصلاحات ساختاری و سازمانی ساده ‌سازی شوند و فساد اداری در اجراات دولت از میان برداشته شود.

وی اضافه کرد که این همکاری باعث خواهد شد تا از طریق ختم فرهنگ معافیت از مجازات، عاملین این عمل ناپسند و افرادی‌که مرتکب فساد اداری هستند شناسایی و به پنجۀ قانون سپرده شوند.

این دیدار عصر روز گذشته با جان‌ساپکو رئیس ادارۀ بازرسی عمومی امریکا در بازسازی افغانستان، موسوم به سیگار و تیم همکارش دیدار کرد.

رئیس ادارۀ سیگار نیز در خصوص بررسی‌ها و تحقیقات آن اداره در زمینه‌های فساد اداری، سوء استفاده‌ها و قراردادهای منابع مالی امریکا که به گونۀ مستقیم و غیر مستقیم برای افغانستان در جریان ۱۴ سال گذشته به مصرف رسیده است، به رئیس جمهوری معلومات ارائه کرد.

آقای جان‌ساپکو گفت که ادارۀ سیگار و دولت ایالات متحدۀ امریکا از اقدامات و تصامیم حکومت افغانستان در سال گذشته در راستای اصلاحات ساختاری جهت کاهش فساد اداری و جلوگیری از هدر رفتن منابع مالی، ستایش می نماید.

وی افزود که ادارۀ سیگار آماده است تا با حکومت افغانستان در مبارزه با فساد اداری بیشتر همکاری نمایند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *