• انتشار: 28 آگوست 2017
  • ساعت: 10:53
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 23847
پرینت

عواید نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است

وزارت مالیه کشور اعلام کرد که عواید سال ۱۳۹۶ کشور نسبت به همین دوره زمانی سال قبل ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

نجیب الله وردک، معین عواید و گمرکات وزارت مالیه روز یکشنبه ۵ سنبله در نشستی خبری گفت که هدف تعیین شده  برای جمع آوری عواید ملی ۱۵۳ میلیارد افغانی تعیین شده است که در مقایسه به هدف تعیین شده سال ۱۳۹۵ که حدود ۱۳۲ میلیارد افغانی بود ۱۵٪ فیصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود در شش ماه اول سال جاری ۷۶.۵ میلیارد عواید جمع آوری  شد که در مقایسه با جمع آوری عواید ۶۹.۷ میلیارد افغانی در سال گذشته ۹.۷ ٪ فیصد افزایش را نشان می دهد.

آقای وردک دلایل افزایش عواید ملی را تطبیق اصلاحات همه جانبه در منابع عایداتی، نصب سیستم های الکترونیکی، ساده سازی پروسه ها و استخدام با در نظر داشت اصل شایسته سالاری، تجربه و تخصص نام برد.

در این کنفرانس معین عواید و گمرکات وزارت مالیه، رئیس ارتباط و آگاهی عامه و سخنگوی وزارت مالیه، شماری از کارمندان این وزارت و رسانه ها اشتراک نموده بودند.

اجمل حمید عبدالرحیم‌زی، سخنگوی وزارت مالیه گفت که نظر به هدایت رهبری وزارت مالیه در دو سال گذشته پروسۀ اطلاع رسانی مؤثق را در مرکز و ولایات آغاز نمودیم.

وی افزود، با وجود دستآوردهای که در این بخش داشتیم به آن اکتفا نمی کنیم و تصمیم داریم با برگزاری همچو کنفرانس ها دستآوردها و کارکردهای وزارت مالیه را به مردم بصورت دقیق شریک سازیم.

لازم به ذکر است که هنوز بودجه کشور توسط کمک های خارجی صورت می گیرد و عواید تنها بخش کوچکی را تمویل می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *