• انتشار: 2 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:27
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 17118
پرینت

عواید اداره مستقل هوانوردی ملکی از حد تعیین شده ۱۵ درصد افزایش داشته است

اداره مستقل هوانوردی در سال مالی ۹۵ بیش از ۴٫۳ میلیارد افغانی عواید جمع آوری کرده است که نسبت به حد تعیین شده ۱۵ درصد بیشتر است.

محمدقاسم وفایی معین اداره مستقل هوانوردی ملکی که در نشستی خبری در کابل گفت که، امسال عواید به دست آمده این اداره تاکنون بیش از چهار میلیارد و سه صد و شصت میلیون افغانی شده است.

وفایی زاده گفت که به اساس بودجه ملی امسال، وزارت مالیه برای اداره مستقل هوانوردی ملکی سه ملیارد و هفتصدو نود و چهار میلیون افغانی عواید تعیین کرده بود؛ درحالی که این وزارت توانست در مدت ۹ ماه سال اضافه از یک ملیارد افغانی عواید هدف داده شده را بدست آورد.

معین اداره مستقل هوانوردی ملکی اضافه نمود که آنها در ۹ ولایت کشور کار بازسازی میادین هوائی را یا تکمیل شده و یا هم کار آنها در حال تکمیل شدن قراردارد .

آقای وفایی زاده گفت:« کار بازسازی میادین ولایات کندز، خوست ، فراه و نیمروز یا تکیمل شده اند و یاهم درحال تکمیل شدن قراردارد و در ولسوالی های مالستان و جاغوری ولایت غزنی دو میدان هوائی برای نشست و برخاست هلیکوپتر از نو ساخته شده است.»

معین اداره مستقل هوانوردی ملکی از افزایش تکس دربرابر  طیارات عبوری از فضای افغانستان خبرداد و گفت که قبلاً از نشست و عبور هر فروند طیاره خارجی از فضای هوائی افغانستان مبلغ ۵۰۰ دالر تکس وضع می کرد ؛ مگر حالا این قیمت به ۷۰۰ دالر افزایش یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *