• انتشار: 17 فوریه 2016
  • ساعت: 10:59
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7344
پرینت

عملیات نیروهای امنیتی ۲۵ جنگجوی داعش را به هلاکت رساند

مقامات امنیتی امروز چهارشنبه گفتند که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار ۲۵ جنگجوی گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.

یک مقام امنیتی گفت که این عملیات روز سه شنبه در ولسوالی اچین راه اندازی شد و بسیاری از روستاهای اطراف این ولسوالی از وجود شورشیان پاکسازی شده است.

وی همچنین می افزاید که این عملیات همچنان ادامه دارد تا این مناطق از وجود شورشیان کاملا پاکسازی گردد.

وی اما جزئیات بیشتری در خصوص عملیات ارائه نکرد.

قابل ذکر است که گروه تروریستی داعش در شماری از ولسوالی های ولایت ننگرهار از جمله اچین فعالیت دارد.

اخیرا جنرال جان کمپبل فرمانده نیروهای ائتلاف و سربازان آمریکایی در کشور نسبت به افزایش حضور گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار هشدار داده است.

وی در نشستی در کابل گفته بود که گروه طالبان هم اکنون از گروه تروریستی داعش خطرناک تر است، اما نیروهای ائتلاف حملات خود را علیه این گروه افزایش می دهند زیرا تهدید مستقیم از سوی این گروه علیه نیروهای آمریکایی و غربی وجود دارد.

جنرال کمپبل گفت “هدف این گروه تصرف جلال آباد و عزیمت به سوی کنر می باشد. آنها می خواهند به اروپا و آمریکا حمله کنند. اما این توانایی را هنوز ندارند. زیرا از سوی نیروهای امنیتی افغانستان بسیار تحت فشار هستند.”

جنرال جان کمپبل ۱۸ ماه پیش فرماندهی نیروهای ائتلاف و سربازان آمریکایی در افغانستان را به عهده گرفت و ۳۶ سال در خدمت نظامی ایالات متحده آمریکا بوده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *