• انتشار: 16 جولای 2016
  • ساعت: 07:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10903
پرینت
اشرف غنی:

“عملیات شدیدی علیه گروه های تروریستی بویژه داعش در ننگرهار صورت می گیرد”

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور به منظور بررسی اوضاع امنیتی ولایات مشرقی کشور صبح دیروز جمعه به ولایت ننگرهار سفر کرد و ضمن بازدید از قول اردوی ۲۰۱ سیلاب، با مقامات دولتی و امنیتی ولایات مشرقی دیدار و گفتگو کرد.

آقای غنی در این دیدار از عملکردهای نیروهای امنیتی در این نقطه از کشور و خانواده های این نیروها سپاسگزاری کرد.

وی نیروهای امنیتی کشور را نور چشمان مردم افغانستان خطاب کرد.

آقای غنی سپس در یک جلسه امنیتی که مقامات دولتی و امنیتی ولایت مشرقی حضور داشتند شرکت کرد.

در این جلسه قوماندان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب به نمایندگی از مسئولین امنیتی، گزارش مفصلی را در خصوص وضعیت امنیتی ولایات مشرقی به رئیس جمهور ارائه کرد.
همچنین والیان ولایات کنر، نورستان، لغمان و ننگرهار نیز پیرامون اجرات کاری ولایات مربوطه شان به رئیس جمهور گزارش دادند.

رئیس جمهوری کشور در این دیدار خاطر نشان کرد که اولین تعهد کاری اش کمک به خانواده های شهدا می باشد و زمینه ای را فراهم می کند تا این خانواده ها صاحب مسکن شوند.

وی در ادامه گفت که در هفته های آینده عملیات شدیدی علیه گروه های تروریستی به ویژه گروه داعش در ننگرهار راه اندازی خواهد شد و نیروهای امنیتی و دفاعی نیز ماموریت یافته اند تا داعش را ریشه کن کنند.

آقای غنی گفت “دشمنان مردم ما امروز فهمیده اند که در مقابل نیروهای امنیتی و دفاعی ما مغلوب می شوند و این دشمنان باید بدانند که وسیله دست بیگانه گان قرار نگیرند و یگانه راه حل مذاکره است.”

رئیس جمهور تأکید کرد که افغانستان شکست ناپذیر است، زیرا این کشور روحیۀ ملی دارد و همواره پیروز خواهد بود.

وی گفت “جنگ بر ما تحمیل گردیده، و ما همچنان که در راه تأمین صلح سعی نمودیم، بخاطر رسیدن به صلح با عزت در کشور به تلاشهای خود ادامه می دهیم.”

رئیس جمهور گفت که دو سال قبل در قبال تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی ابهام وجود داشت، اما پس از اثبات توانایی این نیروها، کشورهای جهان حمایت همه جانبه شان را از آنان اعلام کرده اند.

آقای غنی افزود “جامعۀ جهانی با ما تعهد همکاری نموده تا نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بیشتر تقویت، تجهیز و تمویل گردند. کشورهای عضو ناتو در زمینه تطبیق/اجرایی شدن پلان استراتیژیک امنیتی نیز با ما همکاری خواهند کرد.”

رئیس جمهوری کشور یک بار دیگر تأکید کرد که تشکیلات اردوی ملی از ۳۵۲۰۰۰ کاهش نخواهد یافت، بلکه پس از تعهد همکاری کشورهای ناتو با افغانستان، تأسیسات و تجهیزات این نیروها تا سطح قول اردوها تقویت خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *