• انتشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۰۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23402
پرینت
پاکستان:

عملیات «خیبر ۴» تروریستان را به داخل خاک افغانستان نمی فرستد

وزارت خارجه پاکستان اتهامات والی کنر مبنی بر اینکه عملیات «خیبر ۴» ارتش این کشور برای راندن تروریستان به داخل خاک افغانستان است، را رد کرد.

وزارت خارجه پاکستان روز گذشته (دوشنبه) گفت که اتهامات والی کنر مبنی بر اینکه “عملیات «خیبر چهار» ارتش پاکستان برای راندن تروریستان به داخل خاک افغانستان است” را رد می کند.

وحیدالله کلیمزی والی کنر چندی پیش گفته بود که شورشیان که بیشتر آنها تحت نفوذ ارتش پاکستان هستند از آنسوی خط دیورند به داخل خاک کشور فرستاده می شوند. ارتش پاکستان می خواهد نشان دهد که خاک خود را از وجود تروریستان پاکسازی کرده است.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در همین حال روز گذشته گفت که این گفته ها بر خلاف روح و تفاهم رهبران دو کشور طی جلسات اخیرشان است.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه ای گفته “رهبران سیاسی دو کشور توافق کرده اند که هر دو طرف برای نابودی پدیده تروریسم با هم همکاری و هماهنگی داشته باشند.”

این کشور همچنین می گوید که با وجود توافق هیچ گونه حمایتی از سوی افغانستان در عملیات خیبر چهار دریافت نکرده است.

این در حالیست که آقای دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع کشورمان پیش تر گفته بود که پاکستان قبل از آغاز عملیاتش در قریه راجگال در امتداد مرز دیورند هیچ هماهنگی با افغانستان نکرد.

وی گفت که “عملیات در هر دو سوی خط دیورند نیاز نیست زیرا تمامی تروریستان در خاک پاکستان هستند و این موضوع برای همه معلوم است. شورای کویته، شورای پشاور و شورای میران شاه مراکز بزرگ طالبان هستند. آنها اگر از بین بروند جنگ در افغانستان پایان می یابد.”

آقای وزیری همچنین افزود: “فیصله چنان بود که هنگامی که هدفی به پاکستان داده می شود، این کشور با نظارت چین و یا آمریکا این هدف را از بین ببرد. اما کمی بعد از این توافق آنها اعلام کردند که داعش و طالبان و یا دیگر تروریستان در پاکستان حضور ندارند. این بدین معناست که آنها به تعهداتشان پایبند نمی باشند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *