• انتشار: 14 جولای 2016
  • ساعت: 12:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10882
پرینت

در عملیات تازه نیروهای امنیتی ۹۷ شورشی کشته و زخمی شدند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات های روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ شورشی را به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، غزنی، لوگر، ارزگان، نیمروز، کندز، غور و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه آن، ۶۹ تن از دهشت افگنان به هلاکت رسیده، ۲۸ تن دیگر زخمی شده و ۲ تن نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی اچین و خوگیانی ولایت ننگرهار صورت گرفت ۱۹ تن از دهشت افگنان از جمله سه سرگروه آنان به نام های قاری رشید، قاری صفت و قاری وسیع الله به هلاکت رسیدند.

همچنین در همین منطقه و در همین عملیات، ۴۰ تن از تروریستان داعشی کشته شده و ۱۹ تن دیگر از این تروریستان زخمی شدند.

به نقل از خبرنامه وزارت دفاع، در این عملیات یک پایه ایستگاه رادیویی داعش نیز نابود شد.

در عملیاتی که در مربوطات مرکز ولایت نیمروز راه اندازی شد، ۳ تن از دهشت افگنان کشته شده، ۷ تن دیگر زخمی شدند و ۳ عراده موتر/خودرو آنها نیز از بین رفت.

در مربوطات ولسوالی چوره ولایت ارزگان و محمد اغه ولایت لوگر نیز ۵ تن از دهشت افگنان کشته شده و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی دیگر در مربوطات ولسوالی مقر ولایت غزنی و مرکز ولایت غور، ۲ تن از دهشت افگنان کشته شده، ۳ تن زخمی شده و یک تن دیگر دستگیر شد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۹ تن از منسوبین اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *