• انتشار: 20 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:47
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3648
پرینت
عبدالقیوم سجادی:

علما باید از رویدادهای اسلامی علیه مستشرقین استفاده کنند

داکتر عبدالقیوم سجادی، عضو مجلس نمایندگان می گوید که مستشرقین در صدد نشان دادن چهره خشن از اسلام است که عالمان دینی باید در این زمینه هوشیارانه عمل کنند.

 

آقای سجادی امروز (سه شنبه) در سمینار ” اهل بیت رسول اکرم (ص)” گفت: “وظیفه علماست که از رویدادهای اسلامی به نحوه احسن علیه مستشرقین استفاده کنند.

او خاطر نشان کرد، مستشرقین از جهاد یک تصویر خشن ارایه کرده اند که در تفکر اسلامی یکی از فروع های غیر انکار است.

وی اضافه کرد که در اندیشه های اسلامی جهاد یک تفکر آموزنده است در برابر استبداد و ظلم ستیزی ولی جریان های افراطی اکنون این وجهه را تخریب کرده اند.

این عضو مجلس و استاد دانشگاه از عالمان دینی خواست که جهت روشنگری، از رویدادهای اسلامی، به خصوص واقعه عاشورا نهایت استفاده را بکنند.

وی افزود که “عاشورا” نقطه وصل امت اسلامی است و امیدوارم که تمامی عالمان دینی در این زمینه قدم هایی بردارند تا همه دسیسه های تکفیری ها خنثی شود.

وزارت اطلاعات و فرهنگ به منظور تجلیل از واقعه عاشورا و شهادت نواده پیامبر اسلام سمیناری را در حضور عالمان دینی –اهل سنت و تشیع- در مقر این وزارت برگزار کرد.

سخنرانان این مجلس امام حسین (ع) را باعث افتخار جهان اسلام و معلم آزادگی بیان کردند.

مولوی عبدالهادی هدایت، رئیس بنیاد دعوت اسلامی عالمای افغانستان در این سمینار گفت، “تجلیل از قیام امام حسین، به انسان آرامش اعصاب می بخشد و ابزاری است برای جلوگیری از استبداد.

آقای هدایت افزود، همانطوری که پیامبر گرامی اسلام فرموده است، امام حسین شباب اهل جنت است و جهان اسلام باید به او افتخار کند.

مژگان مصطفوی

مژگان مصطفوی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز در همین حال افزود، عاشورا، روز بزرگ و شگفت آوری در تاریخ اسلام است که به واسطه انقلابش، چهره اسلام و جامعه اسلامی دگرگون شد.

خانم مصطفوی افزود که عاشورا مدرسه عشق و ایثار در راه حفظ دین خدا بود که زن و مرد در آن نقش داشتند و آن را پذیرفتند.

وی اضافه کرد، واقعه عاشورا را نمی توان به قشر خاصی محدود کرد، چرا که در ان برای عموم درس های نهفته است و پیام عاشورا مخاطب عام دارد.

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ به نقش و حضور زنان در حادثه عاشور نیز اشاره کرد و افزود که اگر زنان در واقعه عاشورا نمی بود، انقلاب عاشورایی نیمه تمام می ماند.

او تصریح کرد که در طول تاریخ قیام های زیادی رخ داده است که این قیام بی بدیل و متمایز با سایر قیام های بشری است که ارزشی بودن این قیام نقطه قوت اش است.

به باور وی در قیام های بشری، تعصبات و ارزش های مادی مطرح است اما در روح نهضت عاشورا خدایی بودن و معنویت عجین شده است.

گفتنی است که این سمینار در حالی برگزار می شود که از دو سال بدین سو، وزارت اطلاعات و فرهنگ سمیناری به منظور زندگی و کارنامه اهل بیت پیامبر برگزار می کند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *