• انتشار: 12 دسامبر 2015
  • ساعت: 13:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5061
پرینت
مجلس نمایندگان:

علت استعفا، باید از نبیل پرسیده شود!

نمایندگان مجلس می خواهند که رحمت الله نبیل، رئیس مستعفی ریاست عمومی امنیت ملی را به مجلس بخوانند و علت استعفایش را جویا شوند.

 

ظاهر قدیر، معاون اول مجلس نمایندگان، امروز (شنبه) گفت که آقای نبیل باید به مجلس بیاید و بگوید که چرا در این شرایط حساس استعفا داده است؟

آقای قدیر افزود که باید مشخص شود که رئیس امنیت ملی بر اساس فشار استعفا داده است و یا برای امتیاز طلبی.

رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی روز پنجشنبه هفته گذشته بعد سفر رئیس جمهوری استعفای خود را به ریاست اجراییه حکومت تحویل داد.

آقای نبیل نوشته بود که “شرایط طوری بر من تحمیل گردید که زمینه های کار برایم محدود شده و فضای اعتماد کاری به دلایل مختلف مکدر گردیده است.”

وی در استعفا نامه خود از کسی نام نبرده بود، و نوشته است؛ فشارهای بی حد و حصر شما و همچنین درخواست های متواتر شما به طور شفاهی؛ زمینه ساز کنار گیری ام از این پست شد.”

عبدالرحمان رحمانی، عضو مجلس گفت: “ما دو دوره به رحمت الله نبیل رای اعتماد دادیم و از رای خود حمایت می کنیم و علت استعفایش را می پرسیم.

لالی احمدزی، نماینده مردم قندهار نیز گفت باید “نبیل” مشخص کند که این استعفا به خواست پاکستان صورت گرفته یا کدام کشور دیگر.

عبیدالله بارکزی، دیگر عضو مجلس علاوه کرد که امیدوارم استعفای نبیل بر اساس فشارهای داخلی و خارجی نباشد و اگر باشد فاجعه ای بزرگ رخ خواهد داد.

اما، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور روز جمعه شایعات موجود مبنی بر اینکه رحمت الله نبیل به درخواست پاکستان برکنار شده است را شدیدا رد کرد.

آقای غنی همچنین گفته بود “افغانستان به هیچ کشور خارجی اجازه نخواهد داد تا در عزل و نصب های مقامات دخالت کند.”

او استعفای آقای نبیل یک فرایند عادی در تمامی نظام های حکومتی خوانده است و اظهار امیدواری کرده که با استعفای نبیل خلاء امنیتی و استخباراتی به وجود نیاید.

بعد از استعفای رحمت الله نبیل؛ حکومت مسعود اندرابی را به عنوان سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی مقرر کرد.

غلام فاروق مجروح، نماینده مردم هرات در مجلس ضمن انتقاد از عملکردهای دولت گفت که امیدوارم دولت به این “سرپرست بازی ها” نقطه پایان بگذرد.

اکنون علاوه بر چند ولایت، وزارت دفاع ملی و ریاست امنیت ملی توسط سرپرست اداره می شود که به باور آگاهان باعث کندی در کارهای اداری شده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *