• انتشار: 11 فوریه 2018
  • ساعت: 16:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26354
پرینت

عطا نور: مذاکرات نتیجه نداد/ با اعتراضات شاخ استبداد را می شکنیم

عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی با بیان اینکه مذاکراتش با ارگ نتیجه ای به دنبال نداشته، اعلام کرد که در ۱۵ ولایت کشور اعتراضات گسترده مردمی را راه اندازی خواهد کرد.

 

عطا محمد نور والی برکنار شده بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی از تمامی طرف دارانش خواست تا در اعتراضات مردمی در ۱۵ ولایت کشور به شمول کابل اشتراک کنند.

او که در جمعی از هوادارنش در شهر مزارشریف سخن می زد، گفت: «با راه اندازی اعتراض های گسترده در بیش از ۱۵ ولایت کشور به شمول کابل، شاخ استبداد را می شکنیم و گوش های ناشنوا را باز خواهیم کرد.»

تنش ها میان عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری پس از آن شروع شد که ارگ با انتشار بیانیه ای خبر از پذیرفتن استعفانامه عطا محمد نور داد.

عطا نور اما آن را رد کرده و گفت که وی استعفایش را تقریبا یک سال پیش با قید پیش شرط هایی به ارگ ارائه کرده بود.

همچنین با بالا گرفتن این تنش ها بسیاری ها که نگران به خشونت رفتن این تنش ها بودند، خواهان حل و فصل فوری آن گردیده بودند.

پس از آن نیز گزارش هایی مطرح گردید که ارگ و جمعیت اسلامی گفتگوهای متعددی را با یکدیگر برگزار کرده اند و جمعیت ۱۲ خواسته اش را به ارگ ارائه کرده است. همین طور اعلام شد که ارگ هفت خواسته از ۱۲ خواسته جمعیت را پذیرفته، اما اختلافاتی در پنج خواسته دیگر وجود دارد.

آقای عطا نور تاریخ دقیق برگزاری اعتراضاتش را در بیست و هفتم، بیست و هشتم و اول ماه مارچ سال جاری میلادی اعلام کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *