• انتشار: 10 آوریل 2018
  • ساعت: 16:38
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27379
پرینت

عطا نور عنوان «معمار بلخ معاصر» را دریافت کرد

شماری از ساکنان ولایت بلخ با برپایی همایشی بزرگ، عنوان « معمار بلخ معاصر» را به عطا محمد نور والی پیشین این ولایت و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی اعطا کردند.

در این همایش بزرگ مردمی، شماری از اعضای شورای ملی، اساتید دانشگاه‌ های دولتی و خصوصی، علما و روحانیون، اساتید مکاتب، روشنفکران، بزرگان اقوام، فرهنگیان، فعالان مدنی، جوانان و شمار زیادی از شهروندان بلخ حضور داشتند.

عطا محمد نور در سال ۱۳۸۳ به سمت ولایت بلخ تعیین گردید. پس از کش و قوس های فراوان که میان ارگ و جمعیت اسلامی صورت گرفت، او چندی پیش از این سمت کناره گیری کرده و محمد اسحاق رهگذر یک تن از اعضای ارشد جمعیت اسلامی را به عنوان جانشین خود به ارگ معرفی نمود.

یک تن از علمای دین که در ‌این همایش حضور داشت، خطاب به آقای نور گفت: «همانگونه که شما طی دوره جهاد و مقاومت بخاطر آزادی و امنیت ما مبارزه کردید، بعد از دوره مقاومت به سازندگی و تقویت زیرساخت‌های شهری پرداختید، بعد از این ما شما را تنها نخواهیم گذاشت، در هر شرایطی ما درکنار شما هستیم و از برنامه ‌های آینده و موقف شما دفاع می‌کنیم.»

محمدیاسین احساس استاد دانشگاه، هدف از اعطای «معمار بلخ معاصر» از سوی شهروندان بلخ به آقای نور را قدردانی از خدمات صادقانه وی در ولایت بلخ خواند.

وی گفت: «شما شهر بلخ را از یک شهر مخروبه و چند دسته تبدیل به یک شهر مدرن و پیشرفته نمودید و بلخ را در معادلات سیاسی کلان کشوری داخل ساختید؛ همین اکنون ما عضو کابینه در دولت داریم، سفیر داریم، وزیر داریم و افسران نظامی از بلخ در حکومت کار می ‌کنند؛ تمامی اینها نتیجه تلاش‌های شما بوده است. معارف و تحصیلات عالی از دستاوردهای مهم دیگری است که مرهون زحمات و حمایت‌های شما می‌باشد. مردم قدردان شما هستند و می ‌دانند که شهریار مؤثر در تاریخ معاصر بلخ هستید.»

محمدفرهادعظیمی نماینده مردم بلخ در شورای ملی، هدف این همایش را تجدید تعهد خود و موکلین‌اش خواند و خطاب به عطامحمد نور گفت: «شما به عنوان رهبر و پیشوای ما درمعادلات سیاسی و مدیریت کشوری هستید و شما را الگوی رفتاری خویش می ‌دانیم. درتمامی معادلات تصمیم شما را از خود دانسته ‌ایم و همچون بازوان درکنار شما ایستاده ایم و آمده ایم تا بگوییم که حمایت ما مقطعی نیست و بعد از این نیز قاطعانه در کنار شما می‌ایستیم؛ شما فرزند برومند بلخ هستید که این شهر مخروبه و چند پاره را به یک شهر مدرن و یکدست تبدیل کرده اید. مردم به اثر تقاضای مکررشان خواستند تا در حضور شما بیایند و بگویند که ما آماده هرگونه حمایتی هستیم که شما در آن سهیم باشید. بابت مدیریت سالم و مدبرانه تان طی پانزده سال اخیر مشکوریم و ازتصمیم شما مبنی بر شکستن بن ‌بست بوجود آمده و گفتگوی تان را با ریاست جمهوری تایید و از تقرری محترم محمداسحاق رهگذر پشتیبانی می‌نماییم. به کسی اجازه نمی ‌دهیم تا خدمات شما را نادیده بگیرد و وحدت ملی بوجود آمده در ولایت بلخ را زیر سوال ببرد و یا به تفرقه سیاسی دامن بزند؛ بلخیان تجربه تلخ گذشته را دارند و هیچگاه به بیگانگان تفرقه افگن فرصت شیطنت را نخواهند داد.»

در پایان همایش، استاد عطامحمد نور ضمن قدردانی از آقایان فرهاد عظیمی، هاشم عظیمی و موکلین‌شان، بر وحدت و همدلی مردم تاکید ورزید.

آقای نور با ستایش از قدر دانی مردم، حمایت مردم را بزرگ ‌ترین پشتوانه ای توصیف نمود که از آن به عنوان یک موهبت الهی برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد که مردم شایسته خدمت گزاری اند و بیشتر از این باید برای شان کار و تلاش صورت گیرد.

آقای نور افزود که به هیچ عنوان حمایت و قدر شناسی مردم اش را از یاد نمی‌ برد و در تمامی امور با مردم و در کنار آنان به پیش می ‌رود.

رییس شورای اجرایی جمعیت اسلامی، دلایل و توضیحات لازم را در باب شکستن بن بست در بلخ ارایه و تاکید کرد که خیر و صلاح مردم و کشور در اولویت کارش قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *