• انتشار: ۱۸ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۰۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26213
پرینت

عطا نور: رهبران دولت وحدت ملی طرفدار برگزاری انتخابات نیستند

عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی می گوید که کانون های توطئه و دسیسه طرفداری برگزاری انتخابات نمی باشند.

 

عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی که چندی پیش با حکم محمد اشرف غنی از مقام ولایت برکنار شد، در تازه ترین اظهاراتش خطاب به سران دولت وحدت ملی گفت که آنها تمایلی برای برگزاری انتخابات ندارند.

این گفته ها در حالی از سوی آقای عطا نور مطرح می گردد، که چند روز پیش رئیس جدید کمیسیون مستقل انتخاباتی اعلام کرد احتمالا انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها با کمی تاخیر برگزار شود.

پیش تر اعلام شده بود که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها در تاریخ ۱۵ سرطان ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

تنش ها پس از آن میان عطا محمد نور و دولت وحدت ملی بالا گرفت که ارگ ریاست جمهوری در بیانیه ای اعلام کرد استعفای عطا نور را پذیرفته و انجینر محمد داوود را برای جانشینی او انتخاب کرده است.

پس از آن عطا محمد نور با واکنش تندی اعلام کرد که حزب جمعیت اسلامی یکی از طرف های اصلی تشکیل دولت وحدت ملی است و او استعفایش را تقریبا یک سال پیش با قید پیش شرط هایی به رئیس جمهور داده بود؛ اکنون که این پیش شرط ها محقق نشده اند، استعفا نیز اعتباری ندارد.

او در تازه ترین نشست خود با ساکنان ولایت بلخ گفت که برکناری او به منزله برکناری سران دولت وحدت ملی می باشد.

آقای نور همچنین به موضوع انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت حکومت هیچ اراده ای برای برگزاری انتخابات ندارد، و اگر آنها به حال خودشان رها شوند، انتخابات ریاست جمهوری را نیز برگزار نخواهند کرد.

وی گفت: «مشکل بسیار زیاد است، شما مطمین باشید که این حکومت با این کیفیت و با این دیدی که دارد، انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها را برگزار نمی کند. مطمین باشید. شاید بگوید که مشکلات است و ناامنی است. ما می‌گوییم که نه، نه تنها کمیسیون در برگزاری انتخابات بی کفایت است و توانایی این کار را ندارد، بلکه کانون‌های توطئه و دسیسه طرفدار این است که انتخابات برگزار نشود.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *