• انتشار: 3 می 2018
  • ساعت: 21:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27983
پرینت

عطا محمد نور به آغاز پروسه توزیع تذکره های الکترونیکی واکنش تندی نشان داد

عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی و والی پیشین بلخ نسبت به آغاز پروسه توزیع تذکره های الکترونیکی واکنش تندی از خود نشان داد.

عطا محمد نور در بیانیه ای گفته است که با توجه به شرایط فعلی، افغان ها نیاز به امنیت، وحدت، رهایی از فقر و اقتصاد خوب دارند.

آقای نور هشدار می دهد که توزیع تذکره های الکترونیکی در شرایط فعلی نه تنها مشکلات فعلی را کم می کند، بلکه سبب افزایش تنش ها می گردد و شکاف را در جامعه بیشتر می کند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور قبل از ظهر امروز با دریافت اولین تذکره الکترونیکی اش، پروسه توزیع این تذکره ها را به طور رسمی آغاز کرد.

آقای غنی گفت که به منظور بهبود شرایط فعلی نیاز است که تذکره های الکترونیکی هر چه زودتر آغاز گردد.

عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور نیز طی سخنانی از آغاز پروسه توزیع این تذکره ها به شدت انتقاد کرد و گفت که پروسه های کلان ملی مانند انتخابات و تذکره های الکترونکی نیاز به مشورت در سطح ملی دارد.

آقای عبدالله ضمن بیان مخالفتش با آغاز این پروسه اعلام کرد که جزوی از این پروسه نخواهد بود.

لازم به ذکر است که تذکره های الکترونیکی یکی از موضوعات پر جنجال در کشور بوده که با مخالفت های فراوانی از سوی جناح های مختلف مواجه بوده است. برخی ها با درج واژه افغان به عنوان ملیت در آن مخالفند، و برخی دیگر می گویند که بر علاوه ملیت، باید قومیت اقوام مختلف نیز در این تذکره ها درج گردد. از سویی برخی اقلیت های قومی نیز خواهان درج مستقلانه قومیت شان در این تذکره ها می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *