• انتشار: ۱۰ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۰:۵۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23128
پرینت

عضو سابق طالبان که در آلمان پناهنده است متهم به کشتن سرباز آمریکایی شد

دادستانی آلمان گفته است که یک پناهنده ۲۰ ساله افغان در این کشور را به اتهام کشتن یک سرباز آمریکایی در افغانستان بازداشت کرده است.

دفتر دادستانی فدرال آلمان گفت این پناهنده افغان که عبدالمقدس نام دارد، به اتهام کشتن یک سرباز آمریکایی در افغانستان در سال ۲۰۱۴ و تلاش برای کشتن دو سرباز زخمی دیگر در همان کمین بازداشت شده است.

دادستانی آلمان افزوده که نامبرده در سال ۲۰۱۳ در ولسوالی برکی برک ولایت لوگر به عضویت گروه تروریستی طالبان (آلمان گروه طالبان را تروریستی اعلام کرده است) در آمد و یک کلاشینکوف، یک تفنگچه روسی و چندین بمب دستی از طالبان دریافت کرد.

دادستانی آلمان می گوید که عبدالمقدس از سلاح های نامبرده علیه کاروان های نظامی خارجی در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ استفاده می کرد. در سال ۲۰۱۴، او در یک کمین، یک سرباز آمریکایی را کشت و تلاش کرد دو سرباز زخمی دیگر را بکشد.

عبدالمقدس در ماه فبروری سال جاری دستگیر شد و در بازداشت گاه منتظر محاکمه اش است. هنوز مشخص نیست که او مطابق با قانون بزرگسالان آلمان محاکمه می شود و یا خیر، زیرا هنگام ارتکاب این جرایم او زیر سن قانونی بود.

رسانه های محلی آلمان نوشته اند که عبدالمقدس در سال ۲۰۱۵ از افغانستان گریخته، و پس از گذر از کشورهای ایران و ترکیه وارد ایالت باواریای آلمان شده است.

پس از ورود به آلمان، او درخواست پناهندگی کرده و مدعی شده است که بخاطر فرار از صفوف جنگجویان طالبان، جانش در خطر است.

گفته می شود او از زمان ورودش به آلمان توانسته به خوبی با جامعه آلمان ادغام شود، زبان آلمانی را فرا گرفته و قرار بود دوره آموزشی برق کاری را یاد بگیرد. همچنین گفته می شود که او با مهارت ترجمه خود به بسیاری از مهاجران دیگر کمک می کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *