• انتشار: 22 جولای 2017
  • ساعت: 16:07
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22805
پرینت

عرضه خدمات دادگاه عالی، الکترونیکی می شود

وزارت مالیه با دادگاه عالی تفاهمنامه ای را به امضا رساند که بر اساس ان عرضه خدمات در وزارت عدلیه الکترونیکی می شود تا از فساد احتمالی جلوگیری کند.

سیستم متذکره که از طرف اداره آسان خدمت وزارت مالیه در دادگاه عالی ایجاد و تطبیق می شود که حاوی مدیریت الکترونیکی اسناد، منابع بشری، منابع مالی، تدارکات، موجودی دارای ها، تفتیش و مدیریت پروژه ها است که بخش های متذکره بشکل سیستماتیک و منسجم فعالیت خواهد نمود.

اکلیل حکیمی وزیر مالیه امروز شنبه هنگام امضای این تفاهمنامه گفت: تفاهمنامۀ متذکره در راستای حکومت داری الکترونیکی در بخش های تطبیق اصلاحات، شفافیت و حسابدهی یک گام موثر است که بنا بر آن در ستره محکمه سیستم (ERP) ایجاد و عملی خواهد شد.

وی افزود: این سیستم دادگاه عالی را کمک خواهد کرد تا برای تصمیم گیری های موثر معلومات موثق و دقیق را به دسترس داشته باشد.

رئیس دادگاه عالی ضمن حمایت و قدردانی از سیستم متذکره گفت با ایجاد این سیستم در امور دادگاه عالی اصلاحات و شفافیت لازم به میان خواهد آمد.

وزارت مالیه به منظور تطبیق حکومتداری الکترونیکی تصیم دارد تا سیستم (ERP) را در تمام ادارت دولتی ایجاد و تطبیق نماید که آغاز آن امروز از ستره محکمه صورت گرفت.

در اختتامیۀ کنفرانس مطبوعاتی تفاهمنامۀ همکاری سیستم (ERP) میان شهزاد آریوبی، رئیس اداره اسان خدمت وزارت مالیه و محترم محمد صدیق ژوبل، سرپرست ریاست عمومی اداری قوه قضایه به امضا رسید.

قابل تذکر است ادارۀ آسان خدمت از یک سال بدین سو در چوکات وزارت مالیه فعالیت خود را آغاز نموده و درین مدت دستآورد های قابل ملاحظۀ داشته که میتوان از جمله  ساده سازی پروسه های مغلق و پیچیده عرضۀ خدمات ادارات مختلف دولتی ، ایجاد سیستم معلوماتی بازار کار، سیستم جواز کار اتباع داخلی و اتباع خارجی، سیستم پاسپورت، سیستم تمدید ویزۀ اتباع خارجی را نام برد و در این بخش ها شماری از کارمندان ادارات دولتی را نیز آموزش داده است.

تفاهمنامۀ همکاری میان وزارت مالیه و ستره محکمه امروز مورخ ۳۱ سرطان سال ۱۳۹۶ برای ایجاد و تطبیق سیستم (ERP) در حضورداشت اکلیل حکیمی، وزیر مالیه و قانون پوه محترم سید یوسف حلیم، رئیس ستره محکمه طی کنفرانس مطبوعاتی به امضاء رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *