• انتشار: ۲۷ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۵۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20911
پرینت

عربستان ۳۲ عراده امبولانس به بخش صحت کمک افغانستان کرد

معاون سفیر کشور عربستان سعودی ۳۲ عراده امبولانس را که از جمله کمک های بلاعوض آن کشور است، امروز طی مراسمی به وزارت صحت عامه تسلیم کرد.

این امبوانس ها به ارزش یک میلیون دالر خریداری شده است، که به ولایت های نیازمند مانند هلمند، بدخشان، کنر، پروان، بامیان، کندز، لوگر، پکتیا، هرات، تخار، غزنی، بغلان، لغمان، زابل، میدان وردک، دایکندی، کاپیسا، نمیروز، پنجشیر و کابل توزیع می شود.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان از مساعدت کشور عربستان سعودی ابراز قدردانی نمود و گفت، که این امبولانس ها در ساحات ناامن کشور و جاهایکه دسترسی مادران و اطفال به خدمات صحی اندک میباشد، توزیع میگردد.

همچنان مشاری الحربی معاون سفیر عربستان سعودی بر ادامه همکاری هایش در افغانستان تاکید نموده و اظهار نمود، که دولت عربستان سعودی یک همکار استراتیژیک افغانستان میباشد، که از سال ۲۰۰۲ به اینسو افغانستان را در بخش های مختلف همکاری نموده است و سکتور صحت یک نهاد بسیار حیاتی برای افغانستان میباشد.

وزارت صحت عامه، سال گذشته یک تفاهم نامه پنج میلیون دالری را با کشورعربستان سعودی به امضا رسانید، که اهدای ۳۲ عراده امبولانس به سکتور صحت افغانستان، تربیه یک تعداد از قابله ها در کشور، ایجاد یک باب شفاخانه و یک باب مکتب طب متوسطه در ولایت ننگرهار کار که اعمار آنها جریان دارد، شامل آن میباشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *