• انتشار: 13 اکتبر 2016
  • ساعت: 11:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14303
پرینت

عربستان سعودی دانشگاهی با هزینه ۵۰۰ میلیون دالر در افغانستان می سازد

دولت عربستان سعودی به زودی کار ساخت یک دانشگاه اسلامی بزرگ را در افغانستان و با هزینه تقریبی ۵۰۰ میلیون دالر آغاز می کند.

خامه پرس به نقل از مقامات محلی در ولایت ننگرهار نوشته است که این دانشگاه در شهرک غازی امان الله خان در ولسوالی رودات احداث می گردد.

این مقامات محلی افزوده اند که دانشگاه متذکره روی زمینی به مساحت ۱۰۰ جریب در مجاورت شهرک غازی امان الله خان احداث می گردد و در مقاطع تحصیلی لیسانس، ماستری و دکترا تدریس می کند.

به گفته آنان، این دانشگاه همچنین می تواند دانشجویانی از کشورهای دیگر را پذیرش کند.

لازم به ذکر است که پیش تر در خصوص ساخت این دانشگاه گفته شده بود که تنها با کمک مالی ۳۰ میلیون دالری دولت عربستان سعودی ساخته می شود.

ولایت ننگرهار از جمله ولایت های ناآرام در شرق کشور است که فعالیت گروه های تروریستی و شورشی به شمول داعش و طالبان در برخی ولسوالی های آن همواره دیده می شود.

ولایت ننگرهار تنها ولایت کشور است که حضور گروه داعش به طور قطع در آن تایید شده است.

عربستان همچنین در ماه نوامبر ۲۰۱۴ (عقرب ۱۳۹۳) با یک شرکت ساختمانی سعودی قراردادی را برای ساخت یک دانشگاه اسلامی در کابل به امضا رساند.

مسفر بن عبدالرحمان الغاصب سفیر عربستان در کابل گفت که کشورش همواره در راستای مبارزه علیه تروریزم تلاش کرده و تنها کسانی که علیه تروریزم و افراط گرایی مبارزه می کنند، حق تحصیل در این دانشگاه را خواهند داشت تا پیرامون اسلام متعادل آموزش ببینند.

گفتنی است که در حال حاضر بسیاری از دانشجویان افغانستان برای فراگیری علوم دینی به کشور پاکستان مسافرت می کنند که نگرانی هایی را برای دولتمردان کشور به بار آورده است. به گفته مقامات کشور، در بسیاری از مدارس علوم دینی پاکستان زمینه های گرایش جوانان به گروه های شورشی و افراطی فراهم می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *