• انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۹:۱۴
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 19664
پرینت
سازمان بهداشت جهانی:

عربستان داروهای مسموم به عراق ارسال می‌کند

سازمان بهداشت جهانی نسبت به ارسال محموله‌های دارویی مسموم از سوی عربستان برای مردم عراق، هشدار داد.

 

سایت ایتالیایی «ایل فارو» در گزارشی به قلم «کریستینا آموروزو» با عنوان «داروهای قاتل ارسالی رژیم سعودی برای عراق»، نوشت: سازمان بهداشت جهانی نسبت به ارسال یک محموله دارویی مسموم از سوی عربستان برای مردم عراق، هشدار داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ «فادلا غیب» سخنگوی سازمان بهداشت جهانی، در این خصوص اظهار داشت: “ماموران سعودی در فرودگاه ریاض مانع از آزمایش نمونه‌های دارویی این محموله توسط بازرسان سازمان مذکور شدند.”

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفته “اما ما بالاخره پس از گفتگوی فراوان با ماموران عراقی توانستیم در فرودگاه بغداد، برخی از داروهای محموله مذکور را که به عنوان کمک انسان دوستانه به عراق ارسال شده بود، آزمایش کنیم. بر اساس این آزمایشات مشخص شد که متاسفانه این محموله مملو از داروهای از تاریخ گذشته و یا تقلبی است.”

نتیجه این آزمایش‌ها همراه با فهرست داروهای مسموم ارسالی عربستان، توسط سازمان بهداشت جهانی به سازمان غذا و داروی امریکا تحویل داده شده است.

بر اساس این گزارش، سازمان امریکایی به نوبه خود اعلام کرد که از میان ۱۳۳ نوع داروی ارسالی به عراق، ۵۸ مورد هنوز در مرحله آزمایش قرار دارد و دارو به شمار نمی‌آید.

سازمان بهداشت جهانی پس از دریافت گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد عربستان سعودی به مردم عراق مانند موش‌های آزمایشگاهی نگاه می‌کند و از کشورهای عضو سازمان ملل دعوت کرد که به این اقدام ریاض واکنش نشان دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *