• انتشار: 20 آگوست 2019
  • ساعت: 12:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36920
پرینت

عبدلله با فرمانده حمایت قاطع ناتو و سفرای ناروی، روسیه و قطر دیدار کرد

رییس اجرایی در دیدار جداگانه با فرمانده حمایت قاطع و سفرای ناروی، روسیه و قطر در مورد وضعیت جاری در کشور به ویژه روندهای صلح و انتخابات گفت و گو کرد.

ریاست اجرایی با نشر اعلامیه‌های جداگانه گفت این دیدارها صبح امروز سه‌شنبه(۲۹ اسد) انجام شده است.

آقای عبدالله درحالی با البرت الساس نماینده ویژه ناروی در امور افغانستان دیدار کرده که صلاح‌الدین ربانی وزیر امورخارجه کشور و نمایندگانی از سفارت‌های امریکا و آلمان نیز حضور داشتند.

در این ملاقات آخرین پیش‌رفت‌ها در عرصه صلح و آمادگی ناروی برای میزبانی از مذاکرات بین‌الافغانی در این کشور مورد بحث قرارگرفت.

نماینده ویژه ناروی، آمادگی کشورش را برای میزبانی از مذاکرات بین‌الافغانی و فراهم سازی سهولت‌های لازم برای این مذاکرات به همکاری آلمان اعلام کرد و تاکید نمود کشورش در این راستا از هیچ‌نوع تلاش دریغ نمی‌کند.

همچنین، در این دیدار دو طرف در باره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان نیز تبادل نظر کرده‌اند.

ریاست اجرایی در اعلامیه جداگانه گفته آقای عبدالله قبل از ظهر امروز با الکساندر مانتیسکی سفیر فدراسیون روسیه در افغانستان نیز در باره مذاکرات صلح و نقش روسیه در تأمین صلح در افغانستان و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دیدار و گفتگو کرده است.

سفیر روسیه تاکید کرد کشورش از برقراری صلح و ثبات و همچنین از برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار در افغانستان پشتیبانی می‌کند.

همچنین، آقای عبدالله با سعید بن مبارک الخیارین سفیر جدید قطر برای افغانستان، ملاقات تعارفی کرده است.

سفیر جدید قطر نیز بر روابط حسنه دو کشور تاکید کرد و از همکاری‌های کشورش برای افغانستان اطمینان داد.

از سوی دیگر، ریاست اجرایی اعلام کرد آقای عبدالله روی تحولات اخیر امنیتی در کشور، مذاکرات صلح و آمادگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با دیوید میلر فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، نیز بحث و تبادل نظر کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *