• انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11461
پرینت

عبدالهادی اماراتی معاون گروه داعش در افغانستان به هلاکت رسید

نیروهای امنیتی در جریان عملیاتی که طی ۴۸ ساعت گذشته داشته اند، موفق به کشتن عبدالهادی اماراتی معاون گروه تروریستی داعش در افغانستان شدند.

نیروهای امنیتی کشور طی ۴۸ ساعت گذشته عملیات های گسترده ای را در ولایت ننگرهار علیه گروه تروریستی داعش راه اندازی کرده اند، که تاکنون در جریان این عملیات ها، عبدالهادی اماراتی مشهور به سعد اماراتی معاون گروه داعش در افغانستان، شاه خالد فرمانده لشکر اسلام و یکی دیگر از فرماندهان محلی داعش به نام حیدر به هلاکت رسیده اند.

همچنین در جریان این عملیات ها ده ها تن دیگر از این جنگجویان تروریست کشته شده اند، و ۲۱ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

نیروهای امنیتی همچنین ۲۰ تروریست دیگر داعش را دستگیر کرده اند و ۳ باب پناهگاه آنان را با مقادیر زیادی سلاح و مهمات جنگی تخریب نموده اند.

وزارت دفاع ملی همچنین در خبرنامه ای نوشت، که طی ۲۴ ساعت گذشته با عملیات نیروهای امنیتی در ولایات مختلف کشور، ۸ تن از شورشیان طالبان در در ولسوالی پشت رود ولایت فراه کشته شده و ۱۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی درقد ولایت تخار صورت گرفت، ۱۴ تن از شورشیان طالبان به شمول ۲ تن از فرماندهان محلی این گروه به نام های مولوی حکمت الله و فضل محمد به هلاکت رسیدند و ۱۷ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

در جریان عملیات تصفیه ای که از سوی نیروهای امنیتی راه اندازی شد، در مربوطات ولسوالی دوشی ولایت بغلان، مارجه ولایت هلمند و مرکز ولایت غزنی ۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی درخبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۱ تن از سربازان اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *