• انتشار: 22 آوریل 2018
  • ساعت: 19:26
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27703
پرینت

عبدالله عبدالله: رسانه‌ ها سنگر مستحکم آزادی بیان هستند

عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور، در کنفراس ملی رسانه‌ها امروز (یکشنبه) در کابل، گفت که رسانه‌ها سنگر مستحکم آزادی بیان هستند و حکومت متعهد به حمایت و پشتیبانی از آن‌ها می‌باشد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه نوشته که آقای عبدالله به نیروهای امنیتی دستور داد که در هنگام تهیۀ گزارش با رسانه‌ها و خبرنگاران همکاری جدی نموده و سهولت‌های لازم را برای آنان فراهم سازند.

داکتر عبدالله عبدالله بیان داشت که «رسانه‌ ها و خبرنگاران در شرایط دشواری کار می ‌کنند و ما با روحیۀ همکاری متقابل و نزدیک با هم به پیش خواهیم رفت.»

عبدالله افزود: «درباره مصؤنیت کاری خبرنگاران، رسیدگی به پرونده ‌های قتل و خشونت علیه خبرنگاران و دسترسی به اطلاعات به ‌گونۀ جدی اقدام می‌کند.»

رییس اجراییه کشور همچنان از رسانه‌ها خواست که در کار اطلاع ‌رسانی حرفه ا‌یی برخورد کنند .

آقای عبدالله در این نشست همچنین خطاب به مدیران رسانه ها گفت که از این پس رسانه ها مکلف هستند که یک کاپی از قرارداد کاری میان آن رسانه با کارمندان شان را با دولت شریک سازند.

خبرنامه ریاست اجراییه می افزاید که برگزار کنندگان این کنفراس رسانه ا‌یی با سپاس ‌گزاری از اشتراک و همکاری ‌های همیشگی داکتر عبدالله گفتند: «حکومت در بخش‌های زیادی سهولت ایجاد کرده است؛ اما هنوز مشکلات فراوان در زمینۀ مصؤنیت کاری خبرنگاران، مشکلات امنیتی، تهدید خبرنگاران و مراکز رسانه ا‌یی وجود دارد که باید حکومت در این زمنیه توجه جدی نماید.»

آنان اضافه کردند که هنوز بسیاری از پرونده‌ های قتل و خشونت در برابر خبرنگاران بررسی نشده و عاملان آن نیز مجازات نگردیده است.

سید آقا حسین فاضل سانچارکی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در این کنفرانس از آوردن اصلاحات لازم در کار رسانه ‌ای و سهولت‌های چشم‌ گیر برای فعالیت رسانه‌ها و کار خبرنگاران خبر داد.

معین وزارت اطلاعات و فرهنگ افزود: «مقرره‌های جدیدی تدوین شده که در آن به ساده ‌سازی کار رسانه‌ ای و تأسیس رسانه‌ها توجه شده و به مصؤنیت مراکز رسانه‌ای و خبرنگاران تمرکز جدی شده است.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *