• انتشار: 25 فوریه 2018
  • ساعت: 11:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26690
پرینت

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت عازم سوئیس شد

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور اشتراک در سی و هفتمین نشست سالانه حقوق بشری سازمان ملل متحد عازم کشور سوئیس شد.

دفتر ریاست اجرایی با نشر خبرنامه ای نوشته است که عبدالله عبدالله در راس یک هیات عالی رتبه دولتی امروز (یکشنبه) کابل را به مقصد ژنو در سوئیس ترک کرد.

گفته می شود که آقای عبدالله علاوه بر سخنرانی در این نشست، در همایش تعهد برای عملی‌ ساختن کنوانسیون ممنوعیت استفاده از ماین‌های ضد پرسونل سازمان ملل متحد نیز اشتراک خواهد کرد.

دفتر ریاست اجرایی دولت می افزاید از آنجایی ‌که افغانستان به‌ تازگی عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به دست آورده، سخنرانی و اشتراک آقای عبدالله از اهمیت بالایی برخوردار است.

براساس خبرنامه این دفتر، آقای عبدالله در حاشیه این نشست‌ها با دبیرکل سازمان ملل، کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل، وزرای خارجۀ سوئیس و ناروی، رییس هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی ملل متحد، گورنر جنرال استرالیا، وزیر دولت در امور کشورهای مشترک‌ المنافع بریتانیا٬ معاون صدر اعظم و وزیر امور خارجه ‌ی گرجستان و شماری از شخصیت‌ها و هیئت‌های اشتراک کننده نیز ملاقات می‌کند.

وی همچنین در جریان سفرش در مرکز پالیسی و امینتی ژنو درباره‌ وضعیت امنیتی افغانستان و تأثیر آن بر صلح و ثبات بین‌المللی و منطقه ‌ای سخنرانی می‌ کند.

بر بنیاد این خبرنامه، آقای عبدالله در سخنرانی ‌ها و صحبت‌های خویش وضعیت حقوق بشر در افغانستان٬ تعهد افغانستان به عنوان عضو جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به نهادینه ‌شدن و پاس ‌داری از اصول و ارزش‌ های حقوق بشر٬ وضعیت پاک ‌سازی و جلوگیری از استفاده از ماین‌های ضد پرسونل در افغانستان٬ آخرین وضعیت سیاسی٬ امنیتی و اقتصادی در افغانستان و مبارزه مشترک با دهشت‌افکنی در منطقه و رسیدگی به پناهگاه ‌های امن دهشت‌افگنان و همکاری بین ‌المللی برای استقرار صلح و ثبات و توسعه و تحکیم همکاری‌های مشترک امنیتی-اقتصادی را مطرح می‌ سازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *