• انتشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۲۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11870
پرینت

عبدالله: طرح اصلاح نظام انتخاباتی به زودی نهایی و عملی می‌گردد

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه با فرانس مایکل میلبن، سفیر و نماینده‌ی ویژه‌ی اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان٬ در دفترکارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این نشست آخرین تحولات سیاسی-امنیتی افغانستان و آمادگی‌های حکومت وحدت ملی در عرصه اصلاحات انتخاباتی و همچنان آمادگی‌ها برای کنفرانس بروکسل به بحث گرفته شد.

رئیس اجرائیه در این نشست که امروز سه شنبه در کابل برگزار شده بود، گفت: اصلاح نظام انتخاباتی به عنوان یک اولویت در صدر برنامه‌های حکومت وحدت ملی قرار دارد و به زودی نهایی و عملی می‌گردد.

آقای عبدالله همچنین افزود، حکومت در همآهنگی با دوستان و همکاران بین المللی برای رفتن به کنفرانس بروکسل آماده می‌شود و امیدوار است یکبار دیگر جهان تعهد همه جانبه خود را بعد از نشست موفقانه وارسا برای افغانستان اعلان و تجدید کند.

آقای میلبن با ابراز آمادگی و همکاری همه جانبه اتحادیه اروپا در زمینه آمادگی‌ها برای نشست بروکسل از تعهد این اتحادیه برای همکاری در عملی شدن اصلاح انتخاباتی و برگزاری انتخابات خبر داد.

گفتنی است که برخی از کارشناسان سیاسی بر این باور است که سران حکومت علاقه ای چندانی برای برگزاری انتخابات و اصلاح نظام انتخاباتی ندارد.

از سوی دیگر، تاکنون دو بار رئیس جمهوری با صدور فرمان تقنینی خواهان اصلاح نظام انتخاباتی شده است، اما در هر دو مورد این فرمان از سوی مجلس رد شده است.

آخرین بار نیز این فرمان رد شد اما مشرانوجرگه با تعدیل چند مفاد، فرمان را تایید کرد. قرار بود کمیسیون مشترک برای بررسی این فرمان تشکیل شود اما به دلایل نامعلوم تشکیل نشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *