• انتشار: 4 جولای 2017
  • ساعت: 12:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22210
پرینت

عبدالله: رهبران سیاسی در حرکت هایشان منافع ملت را در نظر بگیرند

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور ظاهرا در واکنش به تشکیل ائتلاف نجات افغانستان گفته است که رهبران سیاسی در حرکت هایشان منافع ملت را نیز در نظر بگیرند.  

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور ظاهرا در واکنش به تشکیل ائتلاف نجات افغانستان توسط جنرال عبدالرشید دوستم معاون رئیس جمهوری، محمد محقق معاون رئیس اجرایی و عطا محمد نور والی بلخ گفته است که رهبران سیاسی در گام هایی که بر می دارند منافع کشور و مردم افغانستان را نیز در نظر بگیرند.

آقای عبدالله این اظهارات را در جمعی که به منظور پیدا کردن راه حلی برای تقویت امنیت کابل برگزار شده بود، مطرح کرد.

او با تاکید بر اینکه دولت افغانستان متعهد است تا در بخش امنیتی اصلاحات وارد کند، از مردم و تظاهرات کنندگان خواست تا مطابق با قوانین نافذه کشور عمل کنند.

این گفته ها در حالی از سوی آقای عبدالله مطرح می شود که هفته گذشته جبهه سیاسی جدیدی متشکل از برخی سران کشور به شمول جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری و رئیس حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، حاجی محمد محقق معاون دوم رئیس اجرایی و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در شهر انقره ترکیه اعلام موجودیت کرد.

سران این احزاب ضمن اعلام موجودیت این ائتلاف عنوان کردند که این جبهه برای نجات افغانستان از بحران های جاری تشکیل شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *