• انتشار: 3 فوریه 2018
  • ساعت: 20:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26089
پرینت

عبدالله: دولت در راستای مبارزه علیه فساد اداری قاطع و جدی است

داکتر عبدالله عبدالله در دیدار با اعضای کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری گفته است که دولت در راستای مبارزه علیه فساد اداری قاطع و جدی می باشد.

 

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی کشور با ارسال خبرنامه ای به رها نوشته است که کمیته مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری نتایج دستاوردهای خود را طی چند ماه اخیر به داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور ارائه کرد.

آقای عبدالله در دیدار با اعضای این کمیته گفت که حکومت ارادهٔ جدی و قاطع برای مبارزه با فساد اداری دارد.

اعضای این کمیته در گزارش کاری شان گفتند که در ماه‌ های اخیر سال پلان‌های مبارزه با فساد اداری وزارت‌های حج و اوقاف، تحصیلات عالی، ترانسپورت و شرکت برشنا را بررسی کرده‌‌اند.

به گفته آنان، کمیته‌ٔ نظارت و ارزیابی، پس از بررسی این پلان‌ها پیشنهادات مشخص و لازم را برای شفافیت بیشتر و بهبود کارها با این نهاد‌ها شریک ساخته است.

کمیشنران این کمیته گفتند که پروژه‌ های بررسی و ارزیابی سکتور معادن، پارلمان افغانستان، کمیسیون ‌های انتخاباتی، صحت‌ عامه، دادستانی کل و معارف را یا در دست کار و یا در پلان کاری آینده مدنظر دارند.

همچنین، کمیته نظارت و ارزیابی می‌خواهد که در سال آینده روند کل پروسه تدارکاتی کشور و کمیسیون اصلاحات اداری را نیز بررسی و ارزیابی کند.

خبرنامه مذکور می افزاید که آقای عبدالله پس از شنیدن گزارش بر تطبیق و تعقیب همه جانبه نتایج بررسی ‌های این کمیته تاکید کرد و گفت: «حکومت در امر مبارزه با فساد اداری مصمم و قاطع می‌ باشد.»

رییس اجرایی کشور از اعضای این کمیته خواست که گزارش‌ های شان را به صورت منظم و دقیق تهیه کرده و با حکومت شریک سازند تا در بخش اجرایی اقدامات لازم صورت گیرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *