• انتشار: 31 آگوست 2016
  • ساعت: 17:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12840
پرینت

عبدالله: دشمنان کشور به مذاکره باور ندارند

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی می‏گوید که در شرایط کنونی افغانستان با دشمنی مواجه است که باور به حل سوءتفاهم ها از راه گفتگو ندارد.

آقای عبدالله، امروز (چهارشنبه) در دومین روز نشست آیندۀ پولیس ملی افغانستان گفت که متاسفانه در شرایط کنونی با دشمنی مواجه هستیم که باور به صلح، گفتگو و حل قضیه از طریق مذاکره ندارد.

آقای عبدالله تصریح کرد؛ در جنگی که افغان ها قرار دارند، در حقیقت جنگ میان انسانیت و وحشت است.

رئیس اجرائی با بیان اینکه در سراسر دنیا، دو قطب انسانیت و وحشت در مقابل همدیگر قرار گرفته اند افزود که متأسفانه افغانستان در صف اول این تقابل قرار گرفته است.

رئیس اجرائیه در حالی این گفته ها را مطرح میکند که طالبان با شدت بخشیدن به حملات شان در اکثر نقاط کشور، نه تنها فراخوان صلح حکومت را نادیده گرفتند؛ بلکه به تازگی ملا ابراهیم صدر را به صفت مسؤول جدید نظامی شان معرفی کرده اند.

شدت ناامنی‌ها در بعضی مناطق به ویژه ولایت هلمند، به حدی افزایش یافت که حتا نیروهای امریکایی مجبور شدند دوباره به ولایت هلمند مستقر گردند.

او همچنان تاکید کرد که باید آمار زنان در صفوف پولیس ملی افزایش یابد چون نیاز است تا زنان در کنار مردان برای وطن و هموطنشان خدمت کنند و از سوی دیگر میتوانند پولیس را به جوامع نزدیکتر سازند.

رئیس اجرائیه به رهبری وزارت داخله و فرماندهان ارشد دستور داد تا از آن دسته از اعضای پولیسی که جان خود را برای مردم و کشور فدا کرده‌اند، حمایت کنند.

عبدالله اظهار کرد: دولت متعهد است تا اقدامات ضروری را برای اصلاح پولیس روی دست گیرد تا به نیروهای پولیس برای حفاظت از قانون کمک کند.

او تاکید کرد که باید از سیاسی سازی پولیس خود داری شود و آنان را در بحث ها و کشمکش های سیاسی خود دخیل نسازند.

آقای عبدالله یادآور شد که پولیس کشور نسبت به گذشته از نظر کیفی در جایگاه بهتری قرار دارد و حکومت افغانستان در تلاش است تا با همکاری دوستان بین المللی خود در این قسمت بیشتر کار کند.

در همین حال تاج محمد جاهد، وزیر امور داخله نیز در دومین روز نشست آیندۀ پولیس ملی افغانستان گفت که رهبری وزارت امور داخله در تلاش است که پولیس را از میادین جنگی بیرون و به وظیفه اصلی آن (تنفیذ قانون و آوردن نظم در جامعه) تبدیل کند.

آقای جاهد افزود که در سالهای اخیر پولیس کشور به همکاری جامعه جهانی به ویژه اتحادیه اروپا از نظر کمی بهبود قابل ملاحظه ای پیدا کرده است و حال ضرور است تا روی ارتقای ظرفیت پولیس کشور کار صورت گیرد.

وزیر امور داخله یاد آور شد که در صفوف پولیس کشور در قسمت جلب و جذب کادر های مجرب و ورزیده توجه زیاد صورت گرفته است.

وزارت امور داخله، روز گذشته، کنفرانس دو روزه یی را به هدف بحث پیرامون دورنمای پولیس ملی افغانستان، به ویژه جایگاه زنان در صفوف این نیروها، برگزار کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *